02:59
Když děti učí telka! Těšíte se na jaro? My také! Zkusíme ho přivítat. S Karolínou Řepovou ho budeme vítat říkadlem, které doprovodíme "hrou na svoje tělo". Pomůže nám lépe si zapamatovat slova.
Když děti učí telka! Vítat jaro písničkou nás naučí Karolína Řepová. V minulém díle jsme vítali jaro říkadlem, nyní k němu ještě přidáme písničku, kterou si procvičíme. Ale to není všechno. Vyrobíme si vlastní perkusní hudební nástroj! Jak na to? To vám ukážeme. Vše doprovodíme pohybem a určitě budeme mít dobrou náladu.
Když děti učí telka! Při vítání jara s dětmi a Karolínou Řepovou propojíme říkadlo, píseň a poslech skladby Tanec kuřátek ve skořápce v jednu činnost. Hudbu doprovodíme pohybem a jaro tu bude dříve, než se nadějeme. My si ho totiž přivoláme!
Když děti učí telka! K jaru patří neodmyslitelně květiny a také mláďata. Zazpíváme si písničku o kytičkách, kterou doprovodíme pohybem, tedy uvineme z nich věneček a necháme je růst. Co se stane, když zafouká vítr? A co kuře? Může být kuře doma vyrobený rytmický hudební nástroj? Může! A jak to tedy zní, když se kuře raduje?
Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř zhudebnili známé pohádky. Jedna z nich je i O dvanácti měsíčkách. Notoricky známé vyprávění o Marušce, která musí v zimě pro fialky, jahody a jablíčka, tak dostalo úplně nový kabát a stal se z něj hit nejen mezi dětmi, ale i jejich rodiči. Zpívají malí pěvci ze souboru Sedmihlásek.
Pojďme si společně poslechnout a zazpívat píseň Lachtani, kterou nám zazpívá Jitka Molavcová a Jan Maxián. Je to píseň o lachtaní rodině. Na piano bude hrát hudebník Jan Maxián. Tuto píseň napsal Jarek Nohavica.
Pojďme si společně poslechnout a zazpívat nádhernou píseň Život je jen náhoda. Na piano hraje Jan Maxián a společně zpívá s Jitkou Molavcovou. Píseň napsali Jiří Voskovec, Jan Werich a Jaroslav Ježek.
Mladí ladí dětem prostřednictvím metody Timbalooloo žáky seznámí s africkou hudbou, poví jim legendu o hudebním nástroji balafonu (africký xylofon) a zopakují si písně z předchozího dílu. To celé v českém a anglickém jazyce.
Píseň Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře vypráví o tom, jaké to je, když se městem vine řeka. Asi snadno uhodnete, o které řece a o kterém městě se v ní zpívá. Nápovědou vám bude zmínka o mostu, který přes ni vede. Poslechněte si ji a zazpívejte si s námi.
Pojďme si společně poslechnout a zazpívat píseň Kapr, kterou nám zazpívá Jitka Molavcová společně s Janem Maxiánem, který bude hrát také na piano. Tuto píseň napsal Jarek Nohavica.
11 402
611
3 370
1 030
67
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.