03:40
Když děti učí telka! Vítat jaro písničkou nás naučí Karolína Řepová. V minulém díle jsme vítali jaro říkadlem, nyní k němu ještě přidáme písničku, kterou si procvičíme. Ale to není všechno. Vyrobíme si vlastní perkusní hudební nástroj! Jak na to? To vám ukážeme. Vše doprovodíme pohybem a určitě budeme mít dobrou náladu.
Myslíte si, že dýchání je hračka? Správné dýchání je důležité. Co nám s tím může pomoci? Pořad se věnuje také možnostem práce s hlasem (šeptání, volání, změna barvy hlasu…) a na závěr radí, jak o svůj hlas správně pečovat.
Písničku o dopisu z letního tábora od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře jste jistě už někdy slyšeli. Možná jste i zažili něco podobného jako Barbora v písničce, možná ne. Každopádně si ji můžete zazpívat a zlepšit si tak náladu a celý den.
Pojďme si společně poslechnout a zazpívat píseň Šaty dělaj člověka, kterou nám zazpívá Jitka Molavcová a Jan Maxián. Tuto píseň napsali pánové Jan Werich, Jiří Voskovec a Jaroslav Ježek. Na piano bude hrát Jan Maxián.
Nejznámější písní dvojice Svěrák a Uhlíř je určitě Není nutno. Zazpívejme si ji s nimi. Opravdu nemít prachy a zažít krachy nevadí? A jak je to s tím srdcem a nudou? Znáte pokračování písně? Vadí a nevadí vám stejné věci, o kterých se o zpívá v písničce?
Pojďme si společně poslechnou píseň Dítě školou povinné, kterou napsali Jiří Suchý a Jiří Šlitr. Na piano bude hrát Jan Maxián a společně zpívat bude s Jitkou Molavcovou.
Pojďme si společně poslechnout a zazpívat píseň Sluníčko, kterou nám zazpívá Jitka Molavcová s Janem Maxiánem, který bude hrát také na piano. Jitka Molavcová píseň doprovodí na ukulele. Autoři písně jsou Jiří Suchý a Jiří Šlitr.
Pojďme si společně zazpívat píseň David a Goliáš. Zpívat budou společně Jitka Molavcová a Jan Maxián. Tuto krásnou píseň složili Jan Werich, Jiří Voskovec a Jaroslav Ježek. Jan Maxián bude hrát na piano.
13 615
866
4 838
1 159
149
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.