09:54
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit knihu. Budeme potřebovat barevný papír, fixy, lepidlo, provázek, jehlu, pravítko, špendlík, šídlo, kleštičky, sešívačku a nůžky. Pusťte se do toho s námi!
V tomto dílu nám Brďo přiblíží historii psaní knih. Začneme tím, jak si lidé v minulosti příběhy zapisovali na hliněné destičky a projdeme celou historii knihy až po současnost. Co je to rukopis a kdo je to korektor? A tiskařský šotek? Všechno, co se s knihou musí stát, než se dostane k vám domů, si pěkně popíšeme. Jaká je nejmenší kniha na světě? Jaké druhy vazeb mají? Zvládnete náš kvíz?
Pojďte si s námi poslechnout dračí příběhy. Pohádku předčítá ,,dračí babička", která vás seznámí se všemi dráčky z této knihy. Ale nebojte se, ne každý drak chce princeznu k obědu. Tady existují i hodní draci. Nevěříte? Tak se pojďte přesvědčit.
Víte, k čemu slouží taková kniha? Jestli si myslíte, že je jen na čtení, tak to jste na velkém omylu. Pojďte se s námi podívat, co se dá s knihou všechno dělat. Třeba si s její pomocí protáhnout tělo.
Rozhýbej se a užij si legraci s klasickou hudbou. Uděláme si malou diskotéku a porovnáme tu dnešní s královskou z minulosti. Na co se tančilo v minulosti nám ukáže barokní skladatel Marin Marais.
Pořad ukazuje, co se stane, když zaměníme písmena Š, Č, Ž. Na začátku se pomocí hudebně pohybových aktivit a dramatizace děti rozcvičí. Následně jsou vysvětleny rozdíly ve významech slov při špatné výslovnosti těchto písmen (např. šít/sít).
Rozhýbej se a užij si legraci s klasickou hudbou. Pomůžeme panu Hudbičkovi shodit sladkostmi nabraná kila a seznámíme se s Cukrovou vílou z baletu Petra Iljiče Čajkovského – Louskáček.
Méďa Sportík nám pomůže se rozhýbat! Cvičení je zdravé a přináší dobrou náladu i pružné tělo. Sportíkova kamarádka Bedýnka nám k tomu zahraje písničku a půjde nám to úplně samo. Jestli chcete, můžete si k tomu cvičení zazpívat s ní. Jenom pozor, aby vám u toho nedošel dech. V dnešním díle vám Sportík ukáže, jak každý den cvičit, aby nám narostly svaly.
Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem Ž. Ukazuje, jak se dané tiskací písmeno píše, a vyhledává slova tímto písmenem začínající. Video je vhodné také jako doplňková aktivita k výuce češtiny pro cizince. Určeno především pro začátečníky mladšího školního věku.
Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem Ď. Učí je, jak se toto tiskací písmeno píše, a ukazuje rozdíl mezi písmeny D a Ď. Video je vhodné také jako doplňková aktivita k výuce češtiny pro cizince. Určeno především pro začátečníky mladšího školního věku.
Zažili jste ten pocit, když jste pro své dítě neměli po ruce odpověď? Ukážeme vám svět dětskýma očima a odpovíme na otázku: Jak se vyrábí čokoláda?
Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem P. Michal Nesvadba názorně dětem ukazuje, jak se toto tiskací písmeno píše, a vyhledává slova, která tímto písmenem začínají. A také věci, které ho připomínají. A co písmeno P připomíná vám? Video je vhodné také jako doplňková aktivita k výuce češtiny pro cizince. Určeno především pro začátečníky mladšího školního věku.
13 495
756
4 597
1 301
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.