12258
Změna krevní skupiny a možný dopad na darování krve

09:01

Rozhovor s odborníkem

Změna krevní skupiny a možný dopad na darování krve

Zhlédněte rozhovor s Petrem Turkem, primářem transfúzního oddělení Thomayerovy nemocnice v Praze, přináší aktuální pohled na dárcovství krve u nás, a navíc představuje možné dopady výzkumu, který se zabývá změnou krevní skupiny pomocí střevní bakterie.

Tip do výuky

Rozšiřující video nad rámec běžně probírané látky. Může sloužit jako úvod k významu dárcovství krve, doplnění informací o krevních skupinách, nebo naopak uzavření celé kapitoly krve. Přináší navíc i nové zajímavé poznatky z výzkumu, který by mohl do budoucna umožnit krevní skupiny měnit.

Materiály ke stažení

2 listů

Pracovní list: Určování krevních skupin

Pracovní list je primárně určen pro studenty středních škol. Za cíl si klade názorně představit význam a funkci krevních skupin. Mimo teoretické úkoly tak nabízí i pokus s běžně dostupnými pomůckami, který umožní simulovat srážení krve při mísení různých skupin.
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Přírodopis
Biologie

Pracovní list: Určování krevních skupin - pro učitele

Pracovní list s řešením je primárně určen pro učitele středních škol. Za cíl si klade názorně představit význam a funkci krevních skupin. Mimo teoretické úkoly tak nabízí i pokus s běžně dostupnými pomůckami, který umožní simulovat srážení krve při mísení různých skupin.
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Biologie
Přírodopis

Mohlo by vás také zajímat

Biologie člověka

ČT edu nejsou pouze videa

868

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání