Svatý Václav je, jak jistě víte, patronem české země. Jak to ale tehdy bylo mezi ním a jeho bratrem Boleslavem? Kam až zašla Boleslavova chamtivost a proč pozval Boleslav Václava na křtiny? A proč se Václavovi nevyplatila jeho zbožnost? Poslouchejte vyprávění ze Starých pověstí českých, které je tlumočeno do znakového jazyka.
Kam dovedl svou skupinu praotec Čech? Podle čeho se rozhodl, že se zde usadí? A co udělal jeho bratr Lech? Poslouchejte vyprávění ze Starých pověstí českých, které je tlumočeno do znakového jazyka pro neslyšící.
Pohádka O dvanácti měsíčkách, kterou předčítá herec Pavel Tesař. Příběh vypráví o Marušce, kterou v zimě vyžene zlá macecha a nevlastní sestra ven pro jahody, borůvky a jablíčka. Laskavé Marušce však s úkoly pomůže dvanáct kouzelných bratrů měsíčků.
Každý z nás ví, že psát nosem a lhát se nevyplácí. Poslechněte si příběh o Konrádovi, který to zkusil. A jak to dopadlo? To si poslechněte sami. Vyprávění je tlumočeno do znakového jazyka.
Vyprávění Zdeňka Svěráka nám v tomto díle představí kapitolu Hotelová pohádka z knihy Zdeňka Svěráka Tatínku, ta se ti povedla. Poslechněte si ji s námi. Vyprávění je tlumočeno do znakového jazyka.
Nejmilejší dětská knížka nás může ovlivnit na celý život. Co je to encyklopedie? Jak v ní hledat? Co všechno můžeme v encyklopedii najít? Herečka Zuzana Kajnarová čte ze své oblíbené knížky Dětská encyklopedie od Bohumila Říhy.
Když děti učí telka! Naučme se společně s žáky 2. ročníku z daného textu posoudit, co se vlastně stalo. Čtenému lépe porozumíme, když si dokážeme vhodně položit otázky. Najít na ně odpovědi mnohdy není jednoduché, někdy je musíme hledat i „mezi řádky“.
Michal Tallo je současný slovenský spisovatel a publicista. Portrét tohoto mladého tvůrce, který nespatřuje hranice mezi Českem a Slovenskem, zhlédneme v pořadu Slovenská čítanka. Společně s ním navštívíme nejen uměleckou galerii, ale i zákoutí Brna, a to vše s autorovým doprovodným komentářem vztahujícím se k jeho tvorbě.
13 814
776
4 728
1 343
69
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.