Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
11915
Rozhovor s ředitelem Soukromé ZŠ a MŠ Adélka Vladislavem Halíkem o inovativních školách

Rozhovor s ředitelem Soukromé ZŠ a MŠ Adélka Vladislavem Halíkem o inovativních školách

délka videa 13:44

Co vedlo ředitele Soukromé ZŠ a MŠ Adélka k založení vlastní školy? Jaké jsou motivace rodičů pro přechod dětí z veřejných škol do soukromých inovativních škol? Jak takové školy fungují? Na tyto a další otázky odpovídá ředitel a zakladatel Soukromé základní školy a mateřské školy Adélka. Video navazuje na 7. epizodu seriálu Ochránce.

Sdílet video

Kopírovat adresu videa

Adresa byla zkopírována

Materiály ke stažení

Ochránce: informace o postupu při založení nové školy - vyhláška MŠMT

Doprovodný materiál k seriálu Ochránce slouží primárně jako opora pro zřizovatele škol a vedení škol. Tato vyhláška MŠMT přináší informace o postupu při založení nové školy (školského zařízení).

Ochránce: Individualizace ve výuce - příručka pro učitele

Tato příručka Step by Step ČR, o.p.s. nabízí učitelům příležitost ujasnit si pojem individualizace ve vzdělávání, reflektovat práci z pohledu vývojové psychologie, zamyslet se nad výukou z pohledu typologie temperamentu, přemýšlet o vztahu typů učení a metod práce a jiné.

Ochránce: 12 ověřených metod pro rozvoj kolegiální spolupráce - publikace

Publikace Step by Step ČR a Gender Studies, o.p.s. nabízí učitelům konkrétní nástroje, jak ve svých třídách vytvářet férové prostředí a poskytovat všem dětem stejné příležitosti k učení. 12 metod, které umožňují vyučujícím lépe rozpoznávat a poskytovat příležitosti pro učení.

Ochránce: Jak na systémové změny ve vzdělávání - studie

Tato studie nabízí seznámení s těmi, kdo se odhodlali k systémovým změnám v oblasti vzdělávání a reálně se do nich pustili. Jedním z nich je organizace Step by Step ČR, která je společně s H-mat, o.p.s. autorem dané studie.

Mohlo by vás také zajímat

Probíhá načítání