Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
11903
Ochránce 7.díl: Absence ve škole

Ochránce 7.díl: Absence ve škole

délka videa 05:20

Třináctiletá Anežka poté, co místo školy pracovala na farmě, začne navštěvovat základní školu v šestém ročníku. Ve škole však neustále chybí. Absence se hromadí. Škola si neumí poradit s jejím problémovým chováním, a tak situace vygraduje při hodině matematiky, kdy Anežka odchází z hodiny a prchá domů na farmu.

Sdílet video

Kopírovat adresu videa

Adresa byla zkopírována

Materiály ke stažení

Ochránce: informace o postupu při založení nové školy - vyhláška MŠMT

Doprovodný materiál k seriálu Ochránce slouží primárně jako opora pro zřizovatele škol a vedení škol. Tato vyhláška MŠMT přináší informace o postupu při založení nové školy (školského zařízení).

Ochránce: Individualizace ve výuce - příručka pro učitele

Tato příručka Step by Step ČR, o.p.s. nabízí učitelům příležitost ujasnit si pojem individualizace ve vzdělávání, reflektovat práci z pohledu vývojové psychologie, zamyslet se nad výukou z pohledu typologie temperamentu, přemýšlet o vztahu typů učení a metod práce a jiné.

Ochránce: 12 ověřených metod pro rozvoj kolegiální spolupráce - publikace

Publikace Step by Step ČR a Gender Studies, o.p.s. nabízí učitelům konkrétní nástroje, jak ve svých třídách vytvářet férové prostředí a poskytovat všem dětem stejné příležitosti k učení. 12 metod, které umožňují vyučujícím lépe rozpoznávat a poskytovat příležitosti pro učení.

Ochránce: Jak na systémové změny ve vzdělávání - studie

Tato studie nabízí seznámení s těmi, kdo se odhodlali k systémovým změnám v oblasti vzdělávání a reálně se do nich pustili. Jedním z nich je organizace Step by Step ČR, která je společně s H-mat, o.p.s. autorem dané studie.

Mohlo by vás také zajímat

Probíhá načítání