Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
11902
Rozhovor s ředitelem Milanem Šťovíčkem o postupech při řešení neštěstí ve škole

Rozhovor s ředitelem Milanem Šťovíčkem o postupech při řešení neštěstí ve škole

délka videa 07:47

Co dělat, když ve škole dojde k neštěstí? Co má udělat ředitel, když se dozví, že k neštěstí došlo? Na koho se lze v takové situaci obrátit pro podporu? Kdo by měl být součástí krizového týmu? I na tyto otázky odpovídá ředitel Scholy Humanitas Milan Šťovíček. Video navazuje na 6. epizodu seriálu Ochránce.

Sdílet video

Kopírovat adresu videa

Adresa byla zkopírována

Materiály ke stažení

Ochránce: Jak sdělit dětem tragickou zprávu - instrukce pro učitele

Doprovodný materiál k pořadu Ochránce, který je určen primárně pro učitele základních a středních škol. Jedná se o instrukce pro třídní učitele, jak sdělit dětem tragickou zprávu a s čím je třeba počítat. Materiál byl vytvořen školní psycholožkou ZŠ Kunratice.

Ochránce: Když se stane neštěstí - příručka pro školy

Příručka se zaměřuje na události s dramatickým průběhem a mediálním zájmem. Doporučení lze však využít i při událostech zdánlivě soukromých, jako je např. těžká nemoc rodiče či učitele. Příručka Psychologicko-lektorského pracoviště ŠVZ HZS ČR prochází revizí, je plánováno vydání aktualizované verze.

Ochránce: krizová intervence se třídou po smrti spolužačky

Tento materiál slouží jako opora pro školy, ve kterých došlo k neštěstí, ukazuje možnosti, jak takové situace řešit. Jedná se o osnovu krizové intervence ze ZŠ Kunratice. Materiál popisuje, jak může ideálně probíhat setkání školního psychologa se zasaženou třídou po úmrtí spolužačky.

Ochránce: Krizová intervence v prostředí školy

Doprovodný materiál k pořadu Ochránce, který je určen primárně pro učitele základních a středních škol. Materiál byl vytvořený školní psycholožkou ZŠ Kunratice a popisuje principy krizové intervence, přirozené vyrovnávací strategie, znaky psychického traumatu a další teoretické poznatky problematiky

Ochránce: Tragická událost a škola - pohled zevnitř (kazuistika)

V tomto doprovodném materiálu k seriálu Ochránce je popsán konkrétní případ neštěstí, ke kterému došlo v ZŠ Kunratice a způsob řešení takové situace, tj. krizová intervence. Materiál slouží jako opora pro vedení škol, pro školní psychology a další pedagogické pracovníky v přípravě na podobné situace

Mohlo by vás také zajímat

Probíhá načítání