Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Tanec

Stupeň vzdělání

Vybrat

Předměty

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 19

Historie společenského tance

10:28

Historie společenského tance

S pojmem "společenský tanec" se setkáváme až od 18. století, ale historie tance jako takového sahá mnohem dál. Ne vždy přitom tanec znamenal pouhou zábavu. V 19. století byl brán zároveň jako symbol českého vlastenectví. Sloužil k prezentaci české kultury a k budování české národní identity. I v moderní době obliba párového tance trvá a taneční kurzy vyhledává jak mládež, tak dospělí. Stálicemi mezi společenskými tanci zůstávají polka a valčík.

StreetStarDance: Hip hop

08:08

StreetStarDance: Hip hop

Pořad StreetStarDance přibližuje vznik, vývoj a současnost hudebního stylu a tance hip hop. Není to už pouze pouliční zábava, ale tanec, který je čím dál tím víc populární. V pořadu jsou ukázky jak ze zahraničí, tak i z tuzemské scény, ze kterých se můžete základy tohoto tance naučit.

Tanec jako vyjadřovací prostředek

04:16

Tanec jako vyjadřovací prostředek

Pořad ukazuje, že tanec dnes vnímáme především jako pohybové ztvárnění hudby. Původně však sloužil jako jeden z vyjadřovacích prostředků a stal se součástí mnohých rituálů, především náboženského charakteru.

Škola tance: Valčík

06:26

Škola tance: Valčík

V pořadu Škola tance předvedou profesionální tanečníci Kamila Tománková a Jan Tománek kroky společenského tance valčík. Podíváme se detailní rozbor tance z pohledu jak pána, tak dámy, díky čemuž se tento tanec lze velmi pěkně naučit. Vyzkoušejte si ho i vy.

StreetStarDance: Street Dance & Clubbing

02:43

StreetStarDance: Street Dance & Clubbing

Pořad StreetstarDance přibližuje vznik, vývoj a současnost hudebního stylu a tanců Street Dance a Clubbing. Už nejde jen o pouliční zábavu, ale tanec, který je čím dál tím víc populární. V pořadu uvidíme ukázky jak ze zahraničí, tak i z tuzemské scény, ze kterých se můžete základy tohoto tance naučit i vy.

StreetStarDance: Dancehall

07:00

StreetStarDance: Dancehall

Pořad StreetStarDance přibližuje vznik, vývoj a současnost jamajské muziky a tance dancehall. Není to už pouze pouliční zábava, ale tanec, který je čím dál tím víc populární. V pořadu jsou ukázky jak ze zahraničí, tak i z tuzemské scény, ze kterých se můžete základy tohoto tance naučit.

StreetStarDance: House

07:33

StreetStarDance: House

Pořad StreetstarDance přibližuje vznik, vývoj a současnost hudebního stylu a tance house. Není to už pouze pouliční zábava, ale tanec, který je čím dál tím víc populární. V pořadu jsou ukázky jak ze zahraničí, tak i z tuzemské scény, ze kterých se můžete základy tohoto tance naučit.

Škola tance: Samba

05:48

Škola tance: Samba

V pořadu Škola tance předvedou profesionální tanečníci Kamila Tománková a Jan Tománek kroky společenského tance samba. Ukážeme si detailní rozbor tance z pohledu jak pána, tak dámy, díky čemuž se tento tanec lze velmi pěkně naučit.

Škola tance: Tango

05:39

Škola tance: Tango

V pořadu Škola tance předvedou profesionální tanečníci Kamila Tománková a Jan Tománek kroky společenského tance tango. Ukážeme si detailní rozbor tance z pohledu jak pána, tak dámy, díky čemuž se tento tanec lze velmi pěkně naučit. Vyzkoušejte to také.

Škola tance: Waltz

06:39

Škola tance: Waltz

V pořadu Škola tance předvedou profesionální tanečníci Kamila Tománková a Jan Tománek kroky společenského tance waltz. Ukážeme si detailní rozbor tance z pohledu jak pána, tak dámy, díky čemuž se tento tanec lze velmi pěkně naučit. Vyzkoušejte to také.

Škola tance: Slowfoxtrot

06:26

Škola tance: Slowfoxtrot

V pořadu Škola tance předvedou profesionální tanečníci Kamila Tománková a Jan Tománek kroky společenského tance slowfoxtrot. Uvidíme detailní rozbor tance z pohledu jak pána, tak dámy, díky čemuž se tento tanec lze velmi pěkně naučit. Vyzkoušejte to také.

StreetStarDance: Popping

07:23

StreetStarDance: Popping

Pořad StreetstarDance přibližuje vznik, vývoj a současnost hudebního stylu a tance popping. Není to už pouze pouliční zábava, ale tanec, který je čím dál tím víc populární. V pořadu jsou ukázky jak ze zahraničí, tak i z tuzemské scény, ze kterých se můžete základy tohoto tance naučit.

Načíst další videa
Probíhá načítání