Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Světová literatura

Stupeň vzdělání

Vybrat

Předměty

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 8

Karel May: Vinnetou

03:33

Karel May: Vinnetou

Nejmilejší dětská knížka nás může ovlivnit na celý život. Tím spíš, když je to knížka o přátelství, bratrství, rasové snášenlivosti a boji proti bezpráví. Herec Jiří Macháček čte ze své oblíbené knížky Vinnetou od Karla Maye.

Nikolaj Nosov: Neználek na Měsíci

03:36

Nikolaj Nosov: Neználek na Měsíci

Nejmilejší dětská knížka nás může ovlivnit na celý život. Jak se dostali malí človíčkové z Kvítečkova na Měsíc? Co se tam v tajemném a ze Země neviditelném světě děje? Režisér Karel Janák čte ze své oblíbené knížky Neználek na Měsíci od Nikolaje Nosova.

Řecké báje a pověsti

02:56

Řecké báje a pověsti

Vyprávění o vzniku světa podle starých řeckých bájí a pověstí: stvoření země, bohů i člověka.

Jak Batman stárnul

01:46

Jak Batman stárnul

V roce 2014 oslavil Temný rytíř Batman 75. narozeniny. DC mu k nim nadělilo nové logo. O tom, jakým vývojem prošel komiksový i filmový ochránce Gothamu, se dozvídáme v reportáži.

Zprávičky: Tove Janssonová a Mumínci

00:55

Zprávičky: Tove Janssonová a Mumínci

Vzpomínáte si na postavičky hrošíků, které si získaly přízeň dětí po celém světě? Jejich příběhy vyšly poprvé před 70 lety a byly přeloženy do více než 40 jazyků. Věděli byste, odkud k nám přišli a kdo je jejich autorkou?

UčíTelka (5. tř.): Porovnáváme perspektivy vypravěče

23:15

UčíTelka (5. tř.): Porovnáváme perspektivy vypravěče

Když děti učí telka! Naučme se společně s žáky 5. ročníku pochopit postoj vypravěče příběhu, jeho pocity, jeho radosti a odlišnosti. Při čtení se pokusíme vysuzovat, jaký byl úhel pohledu jednotlivých postav v našem příběhu.

Zprávičky: Medvídek Pú

01:15

Zprávičky: Medvídek Pú

Znáte oblíbenou britskou pohádku o Medvídkovi Pú? Méďa, který má ze všeho nejraději med a za kamarády prasátko, oslíka, tygra, králíka, klokánka a chlapce jménem Kryštůfek Robin, zažívá mnohá dobrodružství nejen ve svém světě, ale občas navštíví i ten náš. Jeho příběhy vznikly už před druhou světovou válkou a baví děti po celém světě už více než 90 let. Ve videu se mimo jiné dozvíte, kdo byl autorovi inspirací pro napsání příběhů nebo se kterou slavnou osobností slaví Pú své narozeniny.

Zprávičky: Pipi Dlouhá punčocha

01:17

Zprávičky: Pipi Dlouhá punčocha

Příběh copaté holčičky s pihami a dlouhými zrzavými vlasy, který napsala populární dětská autorka Astrid Lindgrenová, se rozšířil ze Švédska do celého světa. V naší reportáži se mimo jiné dozvíte, jak vznikaly první příběhy o Pipi, kdo přivedl autorku na nápad takovou knihu napsat nebo kdo byli její rodiče.

Probíhá načítání