Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Hudební výchova

Rozšiřující materiály:

Délka videa:

Stupeň vzdělání:

Vybrané filtry:

Smazat vše

Stupně:

Řadit podle:

Seřadit podle...

Zobrazuji 1-12 z 176
Česká mše vánoční
38:30

Česká mše vánoční

Šťastným nápadem tvůrců se spojila Rybova Česká mše vánoční a Ladův lidový Betlém v jeden celek a vznikl tak animovaný film. Základ tvoří Rybova skladba v podání Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, který řídil V. Smetáček a kterou nazpíval Český pěvecký sbor pod vedením J. Veselky. Zároveň ve filmu ožila desítka Ladových postaviček nejen z lidového Betlému, ale i z dalšího autorova bohatého literárního a výtvarného odkazu.

Děti kreslí písničky: Nesem vám noviny
02:43

Děti kreslí písničky: Nesem vám noviny

Animovaný videoklip ilustrovaný výtvarnými pracemi dětí na motivy vánoční koledy „Nesem vám noviny“ vás naladí na vánoční atmosféru. Můžete si píseň zazpívat a nebo vás inspiruje k vytvoření vlastního obrázku.

Děti kreslí písničky: Jožin z bažin
02:32

Děti kreslí písničky: Jožin z bažin

Populární písnička Ivana Mládka nás zavede na Moravu, kde řádí strašidlo Jožin. Zazpívejme si společně o něm veselou písničku. Ve videu je Jožinův příběh moc pěkně výtvarně zpracován. Inspirujte se a zkuste pak také nakreslit vlastního Jožina.

Děti kreslí písničky: Labutě
01:37

Děti kreslí písničky: Labutě

Nechme se pomocí písničky zanést k řece Dyji, kde se podle textu Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře nehnutě kolébají labutě. Zkuste zpívat s námi, a nebo si můžete labutě nakreslit.

Prodavač: Michal Tučný
02:16

Prodavač: Michal Tučný

Seriál Děti kreslí písničky vám v animovaném videoklipu vytvořeném z výtvarných prací dětí představí píseň Prodavač, kterou zpívá Michal Tučný.

Píseň sněhové vločky
01:52

Píseň sněhové vločky

Zazpívejme si společně píseň o sněhové vločce a zároveň se nechme inspirovat, jakými způsoby si můžeme sami nejen vločku vyrobit domů jako dekoraci. Např. vystřihnout z papíru nebo vytvořit z jiných materiálů.

UčíTelka (HV): Vítání jara s říkadlem
05:10

UčíTelka (HV): Vítání jara s říkadlem

Když děti učí telka! Těšíte se na jaro? My také! Zkusíme ho přivítat. S Karolínou Řepovou ho budeme vítat říkadlem, které doprovodíme "hrou na svoje tělo". Pomůže nám lépe si zapamatovat slova.

Cvičení: Bude zima, bude mráz
09:07

Cvičení: Bude zima, bude mráz

Pojďte se s námi protáhnout při zimních radovánkách. Oblečeme si čepice a rozcvičíme se při zimních sportech. Pak se naučíme jednoduchou choreografii k zimní písničce a zahrajeme si na ptáčka, který se schovává před zimou.

Písnička: K zimě patří sněhulák
01:48

Písnička: K zimě patří sněhulák

Písnička kapely Chinaski nás naladí na zimní období. K zimě patří sněhulák, který si chce zimu také užít. Tak ho nebourejte a užijte si s ním legraci.

Mik, Miku, Mikuláš
07:28

Mik, Miku, Mikuláš

Oslavíme společně svátek sv. Mikuláše pohybem! Nejprve si protáhneme tělo při rozcvičce a pak se naučíme krátkou choreografii na známou mikulášskou písničku. Cvičení je celé laděné na mikulášskou tematiku a možná nám u toho i trochu narostou fousy!

Hýbánky: Na tom pražským mostě
08:46

Hýbánky: Na tom pražským mostě

Pojďte se s námi hýbat! V tomto díle Hýbánek s námi bude cvičit také květina. Naučíme se píseň Na tom pražským mostě a protáhneme si tělo, jako to dělají květiny. Vždyť nejen slunečnice otáčí se za sluncem!

Symfonický orchestr
11:26

Symfonický orchestr

Pan dirigent nám představí jednotlivé nástroje symfonického orchestru. Je jich skutečně docela dost. Jednotlivé nástroje jsou uspořádány do sekcí: smyčcové nástroje, dechové nástroje... Proč tomu tak je? To si vysvětlíme a všechny nástroje představíme.

Probíhá načítání