Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Děti si představí, že jsou čarodějové a čarodějky. V aktivitě dostanou za úkol skládat obrázky na kotlík podle zadání.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Děti si v aktivitě vystřihnou a vybarví netopýra. Následně ho pomocí brčka a provázku rozpohybují.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Děti mají v aktivitě za úkol házet kostkou a podle toho, jaké číslo padne, takovou barvou zvýrazní puntík na duchovi.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Děti mají v této aktivitě za úkol nakreslit detaily (oči, nos, pusa, doplňky) pro dýni podle čísla, které jim padne na kostce.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. V této aktivitě se děti mohou podívat ven. Úkoly na ně bude tentokrát čekat na plotě.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. K Halloweenu neodmyslitelně patří různé symboly a postavy, jako jsou čarodějnice, dýně, duchové, netopýři, pavouci. Děti si v této aktivitě vyzkouší je správně přiřadit k barvám.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Děti ve školce si pomocí této aktivity procvičí různé způsoby stříhání pomocí papírových duchů.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Ozdobte s dětmi ve školce papírový věnec na Dušičky podle stínů nebo je nechte, aby jej zkrášlili podle svého.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Bylo jedno strašidýlko Emílek, které milovalo hru na schovávanou. Děti se k němu tentokrát připojí a zahrají si s ním. Pomocí svítilny budou prosvicovat sklenice a hledat strašidla v papírovém domečku.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Děti ve školce si pomocí této aktivity procvičí grafomotoriku aktivitou, která se váže k Dušičkám: zapalováním svíček. Dostanou za úkol obtáhnout plápolající plamen pastelkou nebo fixou.
Zde najdete metodický list k aktivitám Zahradník sklízí zeleninu a ovoce. Cílem tématu je seznámení s různými druhy ovoce a zeleniny, podpora a rozvoj smyslového vnímání – děti budou ovoce a zeleninu poznávat podle vzhledu, chuti a vůně – a zároveň posilování povědomí o zdravém stravování.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Děti budou pomáhat zahradníkovi naložit sklizeň do vozíku a roztřídit ji do bedýnek pomocí řady jednotlivých aktivit.