Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Ozdobte s dětmi ve školce papírový věnec na Dušičky podle stínů nebo je nechte, aby jej zkrášlili podle svého.
Masopust je prý nejveselejší den v roce, tak ho pojďme společně oslavit. V tomto listu najdete návrhy činností, kterými můžete dětem předškolního věku přiblížit zvyky a tradice spojené s masopustním obdobím.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Děti si představí, že jsou čarodějové a čarodějky. V aktivitě dostanou za úkol skládat obrázky na kotlík podle zadání.
Pracovní list obsahuje ilustrace určené k vytvoření cesty, kterou děti procházejí podle návodu, přičemž se mohou navzájem slovně navigovat. Aktivita rozvíjí orientaci, pohybové dovednosti, komunikaci a schopnost spolupráce.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Tento pracovní sešit o svatém Martinovi je plný zábavy. Děti si vyzkouší spoustu aktivit, jako je kreslení, počítání a řešení různých úloh.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Děti ve školce si pomocí této aktivity procvičí různé způsoby stříhání pomocí papírových duchů.
Děti přiřazují obrázky podle hlásek na koruně. Cílem je rozvoj jazykových dovedností, podpora představivosti, rozvoj smyslového vnímání a porozumění abecedě.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. V této aktivitě se děti mohou podívat ven. Úkoly na ně bude tentokrát čekat na plotě.
Aktivita pro děti, která je zaměřena na příběh tří králů – Kašpara, Melichara a Baltazara. Děti mají za úkol najít 5 rozdílů mezi obrázky a vysvětlit je. Aktivita podporuje rozvoj jazykových schopností, představivosti, paměti a pozornosti.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Děti ve školce si pomocí této aktivity procvičí grafomotoriku aktivitou, která se váže k Dušičkám: zapalováním svíček. Dostanou za úkol obtáhnout plápolající plamen pastelkou nebo fixou.