Zde najdete metodický list k aktivitám Zahradník sklízí zeleninu a ovoce. Cílem tématu je seznámení s různými druhy ovoce a zeleniny, podpora a rozvoj smyslového vnímání – děti budou ovoce a zeleninu poznávat podle vzhledu, chuti a vůně – a zároveň posilování povědomí o zdravém stravování.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Děti budou pomáhat zahradníkovi naložit sklizeň do vozíku a roztřídit ji do bedýnek pomocí řady jednotlivých aktivit.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Děti budou mít za úkol dělat puntíky na obrys dýně pomocí barev. Tečkovat mohou třeba tyčinkami do uší nebo prsty.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Děti budou tvořit dýni dle své fantazie pomocí usušených listů, klacíků nebo třeba kousků barevného papíru.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Děti se zúčastní akce zvané Bramboriáda, kde se zapojí do množství aktivit a soutěží. Zjistí, co všechno se dá dělat s bramborami.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Dejte dětem za úkol spočítat ovoce a zeleninu na obrázku. Výsledek označí do čtverečků a obrázky si vybarví.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Přečtěte dětem příběh a ukazujte obrázky, děti podle nich budou doplňovat slova do příběhu o zahradníkovi.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Přiřazujte s dětmi kolečka k odpovídajícím druhům ovoce a zeleniny, procvičte s nimi si jejich barvy a detaily.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Vystřihněte si se žáky zahradníky, ovoce i zeleninu a zahrajte si hru s házením kostkou. Procvičí si nejen stříhání a lepení.
Některým květinám ještě chybí listy a některé nejsou zbarvené. Je tedy potřeba přírodě pomoci s jarním kouzlením. Přiřadí děti květinám správný počet lístků?
Jaro je také obdobím, kdy se příroda probouzí po zimním spánku a rodí se mláďátka. Každé mláďátko ihned po narození potřebuje být u své maminky. Najdete mláďátkům jejich maminky?
Zkuste zavřít oči a představte si, že se díváte klíčovou dírkou jarní brány. Co vidíte? Abychom si tuhle jarní nádheru mohli užít doopravdy, bude potřeba, abychom našli klíče k jarní bráně.
Zde najdete metodické doporučení k pracovnímu listu, který provádí projektovou výukou na téma charita a dobrovolnictví v období Vánoc a adventu. Vhodné pro 2. stupeň ZŠ a střední školy.
Zvládnou děti správně sestavit obličej Mikuláše, čerta a anděla? Vytiskněte si materiál, vystříhejte a následně nechte děti přiřazovat části obličeje k postavám.
Pro mnoho dětí, které k nám přicestovaly z Ukrajiny, budou letos vánoční svátky emocionálně náročné. Ve spolupráci s Centrem LOCIKA proto přinášíme rady od psycholožky pro práci s dětmi, které zůstaly na Vánoce samy. Jak s nimi o Vánocích komunikovat, abychom je ještě více nerozesmutněli?
Co pořídit malému vědátorovi, umělkyni, sportovci či cestovatelce pod stromeček? Nechte se inspirovat seznamem dárků se vzdělávacím potenciálem, který vytvořili garanti a spolupracovníci ČT edu.