Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Ty Brďo!

#

Stupeň vzdělání

Vybrat

Předměty

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 117

Brďo a elektřina

09:54

Brďo a elektřina

Kmotřičky víly seznamují Brďa s tím, kde se vyskytuje v přírodě elektřina. Jaké jsou typy elektráren? Dozvíme se také něco málo z historie elektrifikace. Tušíte, proč je dobré vědět, kde máme v bytě elektrické pojistky? Elektřina je dobrý sluha, ale zlý pán! Musíme si dát dobrý pozor, abychom se nezranili.

Brďo a poznávání hodin

01:26

Brďo a poznávání hodin

Chceš se naučit poznávat hodiny? Víly kmotřičky ti vysvětlí, jak na to.

Brďo, Oscar Eckenstein a horolezecké mačky

01:14

Brďo, Oscar Eckenstein a horolezecké mačky

Kdy, jak a čím zjednodušil Oscar Eckenstein horolezcům život? Víte, co jsou to horolezecké mačky, k čemu slouží a jak se používají? Podívejte se s námi.

Brďo a rybníkář Jakub Krčín

01:10

Brďo a rybníkář Jakub Krčín

Jakým způsobem se v jižních Čechách rozšiřovalo rybníkářství? Jak budoval rybníky Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan? A jakou roli při stavbě sehrál čert?

Brďo a bohové moře

01:09

Brďo a bohové moře

Kteří řečtí a římští bohové jsou spojováni s mořem? Co o nich dnes víme? A která planeta Sluneční soustavy se jmenuje podle jednoho boha moře?

Brďo a Albert Einstein

00:58

Brďo a Albert Einstein

Medailonek jednoho z nejslavnějších světových vědců. Jakými objevy Albert Einstein obohatil lidstvo? A jak dopadlo zkoumání jeho mozku? Podívejte se s námi.

Brďo, Alexander Fleming a penicilin

01:00

Brďo, Alexander Fleming a penicilin

Alexander Fleming je celosvětově známý pro svůj objev léku penicilin. Jakým způsobem na tento lék přišel? Čím je penicilin pro lidstvo důležitý?

Brďo, Karl von Frisch a zkoumání včel

00:59

Brďo, Karl von Frisch a zkoumání včel

Karl von Frisch celý život věnoval zkoumání včel. Co vše o včelách zjistil? A za který svůj objev dostal Nobelovu cenu? Pojďte to s námi zjistit.

Brďo a vynález ledničky

01:26

Brďo a vynález ledničky

Které osobnosti se zasloužily o to, že dnes můžeme potraviny uchovávat v ledničce nebo v mrazáku? Jak probíhalo jejich bádání? A jak vypadali předchůdci dnešní ledničky?

Brďo a zuby

11:04

Brďo a zuby

Když rozbolí zuby, je to hrůza. Víte, kolik máte zubů, čemu říkáme mléčný zuby a jak předejít zubním kazům? Brďo uvidí, jak funguje prevence zdravého chrupu a ústní hygiena. Nestačí jen kartáček, ale čistí se i prostory mezi zuby mezizubním kartáčkem. Kdo vynalezl první zubní vrtačku a proč?

Brďo a uši

11:49

Brďo a uši

Znáte zvíře, které slyší, i když nemá uši? Zajímá vás, jak vypadá vnitřní ucho nebo zvukovod a chcete vědět, jak si vyrobit domácí telefon? Proč někteří lidé hůře slyší? Brďo se zajímá o sluch jako jeden z lidských smyslů.

Brďo a ptáci

10:47

Brďo a ptáci

Víte, který pták má křídla, ale neumí létat a proč mají ptáci tělo pokryté peřím? Víte, proč se v zimě staví ptáčkům budky a jak na výrobu krmítka? Kteří ptáci jsou stěhovaví? Brďo dnes zkoumá záhady ptačí říše.

Načíst další videa
Probíhá načítání