Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Ptačí rodinky

To nejlepší a nejzajímavější z ptačího světa

Zde najdete všechny materiály k tomuto pořadu

Videa

Špaček, poštolka, čáp, vlaštovka a jejich mláďata
04:36

Špaček, poštolka, čáp, vlaštovka a jejich mláďata

Naši ptačí hrdinové špaček, poštolka, čáp a vlaštovka už vyseděli vajíčka a líhnou se z nich mláďata. Jsou roztomilá a jejich rodiče se o ně vzorně starají. My je můžeme pozorovat a držet jim v jejich budoucím životě pěsti.

Čapí dobroty
04:33

Čapí dobroty

Nahlédněme společně do rodinky čápů. Tentokrát se zaměříme na potravu pro malá čápata. Budeme moci pozorovat, jak rostou a jak se perou o přinesenou dobrotu. Myslíte si, že se už odhodlají vylétnout z hnízda?

Čapí zlatíčka
04:46

Čapí zlatíčka

Nahlédněme společně do rodiny čápů. Podíváme se, jak to vypadá, když sedí na vejcích, čekají na jejich vylíhnutí a hledají mláďatům potravu. Péče o mladé jim zabere až 3 měsíce, proto hnízdí jen jednou za rok. Nenechte si to ujít.

Čapí námluvy
04:37

Čapí námluvy

Nahlédněme společně, jak to chodí u čápů, kteří se právě vrátili z Afriky. Radují se, že se potkali se svojí polovičkou, se kterou po námluvách začnou stavět hnízdo. Jakmile ho mají, pracují na jeho zaplnění vajíčky. Uslyšíte, jak se namlouvají klapáním zobáku.

Vlaštovčí jídelna na drátě
04:14

Vlaštovčí jídelna na drátě

Nahlédněme společně do rodiny vlaštovek. Ty už mají své druhé mladé a musí se hodně ohánět, aby je uživily. Krmící maraton může začít. Potřebují nabrat hodně sil, než se opět vydají na dlouhou cestu do Afriky. Vraťte se nám!

Vlaštovky stavitelky
04:20

Vlaštovky stavitelky

Nahlédněme společně do rodinky k vlaštovkám. Podívejme se, jak to vypadá, když si staví svá hnízda. Jak se vlastně liší od jiřiček? Nepleťme si je, mají delší ocásek a červené zbarvení. Chtěli byste vlaštovkám se stavěním jejich hnízd pomoci? Můžete a budou dokonce moc rády.

Vlaštovčí lásky
04:28

Vlaštovčí lásky

Pojďme se podívat, jak to vypadá u vlaštovek, když se vrátí z teplých krajin. Nejprve si nad rybníkem dají svoji seznamovací serenádu, hned pak ale neotálejí a pouštějí se do stavby svého obydlí. Stavbu vede paní vlaštovková, kterou její milý spíše hlídá a chrání.

Poštolčí večeře
04:41

Poštolčí večeře

Pojďme se společně podívat do hnízda k poštolkám. Sehnat šesti poštolčatům dostatek potravy není žádná legrace. Ještěže je na polích dostatek hrabošů. To je pro ně největší laskomina. Tím nám poštolky hodně pomáhají, jinak by nám hraboši ničili na polích naši úrodu.

Zobrazit další videa
Probíhá načítání