Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Náš zvěřinec

Magazín o fauně gaučové, stájové i volně žijící

Zde najdete všechny materiály k tomuto pořadu

Videa

Králíci
04:08

Králíci

Jak se chovají králíci? Co potřebují k životu? Jak je správně krmit a co se s nimi dá dělat zábavného? Chtěli byste králíka? Kam se pro něj vypravit? Podívejte se, co doporučuje malá chovatelka.

Jak se starat o křečka
03:54

Jak se starat o křečka

Co má křeček nejradši k jídlu? Pro koho je ideálním společníkem? Podle čeho se orientuje? Co patří do terária? Chtěli byste křečka? Poslechněte si, co byste o něm měli vědět.

Záchrana koně Převalského
04:43

Záchrana koně Převalského

Proč těmto divokým koním hrozilo vyhynutí a jak se pražská zoo zasloužila o jejich přežití? Jaké jsou charakteristické znaky koní Převalského a čím se liší od jiných druhů koní? Jak vypadá takový záchranný chov?

Co nevíte o dinosaurech
05:10

Co nevíte o dinosaurech

Všechno, co jste chtěli vědět o dinosaurech. Kdy a jak žili, jak se rozmnožovali, jakým způsobem vychovávali svá mláďata a jak se chovali? O stavbě mozku dinosaura, o jejich smyslech a stylu života.

Mazliví potkani
06:07

Mazliví potkani

Jak chovat potkany? Co mají rádi k jídlu? Co můžeme s potkany dělat a co se mohou naučit? Slyšeli jste už o Klubu potkanů? Pokud chcete chovat potkana, určitě byste do něj měli vstoupit i vy.

Jak si žije potkan?
03:30

Jak si žije potkan?

Kde a jak žijí a čím se živí potkani? Je pravda, že jsou velmi chytří? Je těžké potkana chytit? A jak rozeznat krysu od potkana? Proč se nespoléhat na jejich barvu? Zeptali jsme se zoologa Miloše Anděry.

Gepard, nebo levhart?
04:38

Gepard, nebo levhart?

Gepard i levhart jsou velké kočkovité šelmy. Jaký je ale mezi nimi rozdíl? Dokážete je od sebe odlišit? Dozvíte se, jak takové velké kočky loví a jak žijí ve volné přírodě.

Lev berberský v ZOO Olomouc
04:15

Lev berberský v ZOO Olomouc

Čím se liší lvi berberští od ostatních lvů? V přírodě je lev berberský již vyhynulý, a tak se o zachování druhu zasluhují už jen soukromé chovy a právě zoologické zahrady. A jak se dostala tato zvířata až k nám?

Zobrazit další videa

Náměty k výuce

1 námět

Pracovní listy

5 pracovních listů Další listy

Pracovní list: Zvířecí rekordmani

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. a 2. stupně ZŠ. Ověří vaše znalosti o zvířecích rekordmanech. Víte, který živočich je nejrychlejší na světě? Nebo který živočich se dožívá nejvyššího věku? Zdroj: Vojenské lesy a statky dětem - www.deti.vls.cz, autor Vojenské lesy a statky ČR, s.p.

Pracovní list: Jelen evropský

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. a 2. stupně ZŠ. Ověří vaše znalosti o jelenu evropském. Dokážete popsat jednotlivé části jeho paroží? Zdroj: Vojenské lesy a statky dětem - www.deti.vls.cz, autor Vojenské lesy a statky ČR, s.p.

Příběh posledního šumavského medvěda

Národní zemědělské muzeum ve své publikaci Příběhy ze stoletého muzea nabízí možnost mít kousek muzea doma. V této kapitole se dozvíte spoustu zajímavostí o posledním medvědovi uloveném v Čechách. (www.nzm.cz)

Pracovní list: Sýček

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o sýčkovi. Znáte nějaké další naše sovy? Pokud nevíte, jak sýček vypadá, pusťte si video a pořádně si v něm sýčka prohlédněte!
Probíhá načítání