16:11
Pasáž shrnuje základní informace o islámu. Vysvětluje, že slovo islám se překládá jako „oddání se“ a naznačuje odhodlání muslima být poslušný vůli Boha – Alláha. Jedná se o monoteistické náboženství založené kázáním proroka Mohameda. Pochází ze západního Arabského poloostrova, z měst Mekky a Medíny. Muslimové slaví dva velké svátky, přerušení půstu a svátek oběti. Za zdroj islámu je považován Korán.
16:37
Pořad popisuje buddhismus jakožto druhé indické náboženství. Vznikl ve starých indických dobách a je spjat s životem a postavou Buddhy („Probuzený“), který se stal zakladatelem buddhistického učení. Pasáž dále vysvětluje, že základy učení jsou obsaženy ve Čtyřech ušlechtilých pravdách a člověk osvobozený od samsáry dospívá k nirváně.
16:26
Pořad popisuje židovství jako jedno z nejstarších náboženství světa, které vede k víře v jednoho Boha. Jeho základ je popsán v Tóře. Ústní zákon se nazývá Talmud. Židovské náboženství se promítá i do každodenního života, již od narození musí dítě plnit předepsané povinnosti.
15:47
Pořad popisuje hinduismus a jeho vznik v Indii. Toto náboženství charakterizuje víra v nesmrtelnost lidské duše. Ta se podle hinduistů po smrti převtěluje. Dokument nám přibližuje nejen základní posvátné texty, ale představuje nám i hlavní trojlístek bohů – Brahmu, Višnua a Šivu. Jádrem hinduistického vyznání jsou obřady, modlitby a obětiny. Jeden z hlavních obřadů hinduismu spočívá v koupání v posvátných řekách. Posvátným zvířetem je kráva.