Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

My jsme z ...

Koprodukční cyklus EBU

Zde najdete všechny materiály k tomuto pořadu

Videa

8 videí
My jsme z Francie
12:34

My jsme z Francie

Evropské země očima dětí. Představíme vám Francii, která je největší zemí v západní Evropě. Seznámíte se s dvěma mladými chlapci, kteří se připravují na dráhu profesionálních fotbalistů. Fotbal je ve Francii velmi vážená věc a chlapci mají velice přísný denní režim. Seznámíte se s městem Marseille, kde sídlí fotbalový klub Olympique, a také s městem Lens.

My jsme z Itálie
13:49

My jsme z Itálie

Evropské země očima dětí. Představíme vám Itálii a Řím. Dozvíme se, na kolik možných způsobů Italové vaří své proslulé těstoviny. A víte, co je to Koloseum? Jak vaříte špagety u vás doma? Které moře patří k Itálii?

My jsme z Finska
13:28

My jsme z Finska

Evropské země očima dětí. Finsko je země tisíců jezer. Vydáme se dokonce až do Kuusamo, města poblíž polárního kruhu. Seznámíme se s tím, jak střídání ročních období ovlivňuje život Finů a jak tento národ tráví volný čas. Budete se divit, ale nejenom v sauně. Jestlipak také uhodnete, který mobilní telefon odtud pochází?

Norsko: země lososů
13:53

Norsko: země lososů

Evropské země očima dětí. V této ukázce si představíme Norsko. Zemi lososů a sobích závodů. Podívejte na norský ostrov Hidra, který je proslulý rybářským průmyslem a kde si děti odmalička užívají přírodu.

My jsme z Dánska
13:38

My jsme z Dánska

Evropské země očima dětí. Dánsko je tak placaté, že nejvyšším bodem v zemi je vrchol mostního pilíře. Není divu, že tu všichni jezdí na kole. Pojďme se projít hlavním městem Dánska a podívat se, jak Kodaň vypadá v zimním období. Nahlédněte do kodaňského muzea a školy a podívejte se, jak pomáhají rodiče dětem s domácími úkoly.

My jsme z Nizozemska
13:28

My jsme z Nizozemska

Evropské země očima dětí. Máme pro vás malý kvíz. Co jsou mýty a jaká je realita v zemi zvané Nizozemí. Myslíte, že v Nizozemsku všichni nosí dřeváky? A co větrné mlýny a tulipány, jak jsou spojeny s touto zemí? Jak je možné, že je velká část země níž než hladina moře? Proč se Nizozemsko nejmenuje Holandsko?

My jsme z České republiky
13:37

My jsme z České republiky

Evropské země očima dětí. Pojďme se společně podívat na krásná místa České republiky, jako je třeba Český Krumlov, hlavní město Praha a Karlův most nebo Krkonoše. Víte, že v České republice sníme více knedlíků a vypijeme více piva než v ostatních evropských státech? A že hlavním městem, kterým protéká řeka Vltava, je Praha stověžatá, i když věží má mnohem víc?

My jsme ze Švédska
13:36

My jsme ze Švédska

Evropské země očima dětí. Seznamte se se zemí, které vládne král. Zjistíte, jak vypadá švédská tradice prodeje májových květů, a při tom se seznámíte s inspirativním prostředím švédské školy, s typickou švédskou rodinou a skautským táborem.

Probíhá načítání