Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Když v tom jedou ženy

Sběrné dokumentární filmy sledující skutečné příběhy žen, které bojují se závislostí na alkoholu.

Zde najdete všechny materiály k tomuto pořadu

Videa

8 videí
Závislost u žen: Obnovení vztahu mezi otcem a dcerou
07:12

Závislost u žen: Obnovení vztahu mezi otcem a dcerou

Sledujeme nelehkou práci na obnovení vztahu mezi otcem Honzou a dospívající dcerou Martinou. Jejich vazba byla narušena rozpory v rodině, později sebevraždou maminky Evy a závislostí Martiny.

Závislost u žen: Vztah dcery a matky alkoholičky
11:40

Závislost u žen: Vztah dcery a matky alkoholičky

Matka a dcera odkrývají, co v jejich vzájemném vztahu napáchala matčina závislost. Matka dlouhodobě recidivuje a již mnohokrát se v opilosti pokusila o sebevraždu, ale dcera ji vždy zachránila. Vidíme lži, kterých se matka kvůli alkoholu dopouštěla, i následky, které si dcera s sebou stále nese.

Závislost u žen: Terapeutické setkání závislých žen
05:51

Závislost u žen: Terapeutické setkání závislých žen

Otevřená svědectví ze života závislých žen v rámci jedné letní skupinové terapie v bohnické léčebně. Pozornost upoutají nejen pohnuté osudy jednotlivých respondentek, ale také situace, které v rámci kruhu skupiny vznikají: ženy na sebe živě reagují, nabízejí si vzájemně řešení, povzbuzují se, jiné se bojí, že už své problémy vyřešit nedokážou.

Závislost u žen: Alkohol a léky
03:23

Závislost u žen: Alkohol a léky

Příběh ženy, která kvůli závislosti na alkoholu a lécích padá z vyšších pater na naprosté dno, ze kterého se snaží opět odrazit. Podaří se jí to? Paní Helenka se po léčbě snaží přes velký strach opravovat poničené vztahy se svou rodinou a aktivně se doléčuje.

Závislost u žen: Ztráta dcery
09:41

Závislost u žen: Ztráta dcery

Ukrajince Ele kvůli závislosti vzaly úřady po porodu dcerku. Po příchodu do ČR se totiž nevyrovnala se změnou prostředí a začala brát tvrdé drogy. Ela se začala léčit, ale opakovaně recidivovala. Její přístup k abstinenci se radikálně změnil až po narození dcery Sofie. Ta byla ale svěřena do dočasné péče Elině sestře Nataše. Ela nastupuje cestu k uzdravení a získání svého dítěte zpět. Sestra Nataša však s návratem dítěte k Ele nesouhlasí.

Závislost u žen: Abstinence na prvním místě
09:23

Závislost u žen: Abstinence na prvním místě

Jitka je matka čtyř dětí, která vyznává zdravý životní styl, avšak potýká se se závislostí na alkoholu. Přes všechny své snahy abstinovat se v poslední době u Jitky objevuje zase recidiva. V pozadí přetrvávající závislosti může být strach nahlédnout do svého vnitřního světa a konkrétně pojmenovat, co ji k opakovaným recidivám přivádí. Dokáže Jitka udělat to, o čem sama mluví?

Závislost u žen: Skupinová terapie
13:23

Závislost u žen: Skupinová terapie

Doba adventní, během které probíhaly terapeutické skupiny závislých žen v Bohnicích, svou atmosférou umocňuje prožívání žen bojujících se závislostí. Téma skupinové terapie je zaměřeno zejména na rodinné vztahy a jejich provázanost s problémy závislosti. Ukazuje se, že jde o spojené nádoby.

Závislost u žen: Chci zpět svou dceru
14:34

Závislost u žen: Chci zpět svou dceru

Ukrajince Ele žijící v Česku vzaly úřady kvůli závislosti na drogách po porodu dcerku. Sofie byla svěřena do dočasné péče Elině sestře Nataše. Přestože Ela už rok abstinuje, sestra Nataša jí nevěří a s návratem dítěte, ale ani s kontaktem s Elou, nesouhlasí. Ela, která svou sestru celé dětství vnímala jako svůj vzor, se pokouší udělat v situaci jasno s pomocí rodinných konstelací a doufá, že najde dostatek síly vzdorovat sestře. Vybojuje si Ela svou abstinencí dceru zpět?

Probíhá načítání