Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Jmenuji se...

Jak se žije dětem cizinců u nás?

Zde najdete všechny materiály k tomuto pořadu

Videa

Silva ze Sýrie žije v Česku
13:47

Silva ze Sýrie žije v Česku

Příběh usměvavé Kurdky Silvy, která utekla se svou rodinou ze Sýrie do Česka. Ve škole je velmi oblíbená. V dokumentu nás seznamuje se zvyky a pokrmy své země i svátkem ramadánem a vypráví o tom, jak to chodí u nich doma.

Jakub z Ukrajiny žije v Česku
08:44

Jakub z Ukrajiny žije v Česku

Na Ukrajině se známkuje obráceně. Jinak ale české a ukrajinské děti nic obráceně nezažívají, radují se ze stejných věcí. Jakub má pět sourozenců, se kterými slaví své desáté narozeniny.

Tsi Tsi z Barmy žije v Česku
13:28

Tsi Tsi z Barmy žije v Česku

Příběh Tsi Tsi z Barmy, která se svou rodinou z této země uprchla do České republiky kvůli svému náboženství. Pro Barmu je sice typická nádherná, exotická příroda, zlaté stavby i sochy, ale také bída, boje, povodně a ničivé cyklony.

Andy z Čečenska žije v Česku
13:54

Andy z Čečenska žije v Česku

Pořad sleduje Andyho a jeho bratra Mohameda. Oba jsou nedůvěřiví, přijeli se svými rodiči a staršími bratry do Česka z válečného Čečenska. Andy o válce mluvit nechce, raději nás seznamuje s bydlením v Praze, mluví o doučování češtiny a o tom, čím by jednou chtěl být.

Usman z Pákistánu žije v Česku
15:24

Usman z Pákistánu žije v Česku

Pořad sleduje Usmana, chlapce, který do Česka přijel se svou rodinou z Pákistánu. Zajímá se o kriket a v dokumentu nás seznamuje s tradičními pákistánskými pokrmy, zvyky a tradicemi.

Monika z Arménie žije v Česku
11:31

Monika z Arménie žije v Česku

Pořad sleduje Moniku z Arménie, která bydlí v Česku, aby se mohla pořádně učit. Arménie je totiž chudá země a pro Armény je vzdělání hodně důležité. Monika také tráví spoustu času na trénincích krasobruslení.

Puran z Nepálu žije v Česku
11:18

Puran z Nepálu žije v Česku

Příběh Purana, chlapce z Nepálu, který se se svou rodinou přestěhoval do Čech. Umí skvěle vyprávět, a tak diváky seznamuje s životem v drsných podmínkách Nepálu, s Nepálci a jejich zvyky.

Madlen z Kazachstánu žije v Česku
10:16

Madlen z Kazachstánu žije v Česku

Příběh Madlen, která se narodila v Kazachstánu, její maminka v Uzbekistánu a tatínek v Koreji. Aby těch rodných zemí nebylo v rodině málo, Madlenčin bráška se narodil už v Česku. Vyprávění o tom, jak taková rodina funguje.

Zobrazit další videa
Probíhá načítání