Pracovní list pro žáky 2. stupně ZŠ k námětu do výuky Sopky: Poruchy povrchu země. /
Робочий лист для учнів 2 класу початкової школи на тему Викладання Вулкани: Порушення поверхні Землі.
Kouzlit s čísly není zase tak obtížné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Za efektními triky, které mohou zaujmout nejednoho diváka, se skrývá jen trochu matematiky a důvtipu. Přesvědčte se sami. Podívejte se na video a vyřešte zadané úlohy.
Na české straně Šumavy se nachází pět ledovcových jezer. Podaří se nám nalézt nějaká „jednoduchá“ geometrická tělesa, jejichž objem (při využití známých údajů) se bude nejvíce blížit uváděnému objemu?
Pythagorejci byli fascinováni čísly a přisuzoval jim mimořádné vlastnosti. Některé vlastnosti přirozených čísel dobře známe ze školy – víme, co to jsou například prvočísla. Víte však, která čísla pythagorejci považovali za dokonalá nebo spřátelená?
Jak se správně stravovat? Jaké potraviny kupovat a jaké naopak vynechat, aby lidskému zdraví zbytečně neškodily? Podívejte se na video a vypočtěte připravené úlohy.
Řada her, se kterými se běžně setkáváme, v sobě skrývá matematické prvky. Ukážeme si, jak lze pro konkrétní hry najít nejlepší způsob, jak takovou hru hrát, tj. najít strategii, která zaručí šikovnému hráči vítězství.
Fibonacci byl prvním významným matematikem evropského středověku. Posloupnost, která je po něm pojmenována, má mimořádné množství zajímavých aplikací. Ve videu je zmíněna její souvislost se zlatým řezem. Víte, co to zlatý řez je a proč je důležitý? Podívejte se na video.