V ploškové animaci tvoří základ pohybu a proměny plošková loutka a její části. Co je to plošková loutka a jak se vyrábí, se dozvíte v metodickém listu.
Vyzkoušejte si iluzi pohybu tak, jak funguje v animovaném filmu. Budou vám stačit dva obrázky a jedna tužka. Materiály vznikly v produkci animační školy Animánie.
V této aktivitě mají děti za úkol skládat kuličky na barevné pavouky podle hodu kostkou. Pomocí aktivity se seznamují s barvami, rozvíjejí jemnou motoriku, zrakové vnímání a prostorovou orientaci.
V této aktivitě mají děti za úkol vytvořit speciální lektvary podle daných receptů. Aktivita podporuje matematické dovednosti, zrakové vnímání, paměť, řečové a jazykové dovednosti.
Při této aktivitě mají děti za úkol co nejrychleji najít a získat správný kotlík s obrázkem pomocí plácačky na mouchy. Aktivita rozvíjí postřeh, prostorovou orientaci, zrakové vnímání a jemnou motoriku.
Při této aktivitě mají děti za úkol nakreslit čarodějnice podle toho, co jim padne na kostce. Pomocí aktivity si procvičí zrakové vnímání, správný úchop psací potřeby, kreslení podle vzoru a prostorovou orientaci.
Při této aktivitě mají děti za úkol pomocí grafomotorických prvků ozdobit prázdné vajíčko. Rozvíjí tak grafomotoriku, trénují správný úchop psací potřeby, procvičí si barvy, počítání a zrakové vnímání.
Tato aktivita rozvíjí poznávání barev, koordinaci oko–ruka, prostorovou orientaci a jemnou motoriku při manipulaci s kolíčky. Děti mají za úkol přidělávat barevné kolíčky na zajíčkovu hlavu podle zadání.
V této aktivitě mají děti za úkol přiřazovat mrkve různých tvarů na kartičky se zajíčky. Procvičí si tak poznávání tvarů, jemnou motoriku a zrakové vnímání.