Nahlédnutí do mediální kuchyně
Pořad se věnuje otázce, v čem spočívá práce filmových kritiků, a ptá se, zda existuje správná a špatná kritika.
První filmovou projekci uspořádali bratři Lumièrové. Dominantami němé éry se staly grotesky a jejich hlavní představitel Charlie Chaplin. Film byl původně němý, černobílý a natáčen ruční klikou. Později přišel na řadu motor a film zvukový a barevný.
Pořad se věnuje otázce vzniku masového tisku a senzacechtivých médií. Dále zmiňuje, jaký byl vztah médií a některých celebrit, například Charlieho Chaplina, Vlasty Buriana či Jana Wericha.
Tématem je reklama, která se začala v Česku objevovat už v 19. století a do dnešní doby prošla výrazným vývojem.
Pořad odpovídá na otázku, zda je v reklamě vše povoleno, nebo zda naopak musí reklamní sdělení splňovat nějaká pravidla.
Pořad o tom, co je to product placement a kde na něj nejčastěji narazíme.
Denní tisk patří mezi masová média. Pasáž vysvětluje, proč noviny čteme – přináší totiž aktuální informace.
Pasáž ukazuje, jakým historickým vývojem prošly časopisy a pro jaké cílové skupiny se vydávají. Ptá se, jestli obstojí v současné době v porovnání s internetem a digitálními médii.
Rozhlas je každodenním společníkem většiny lidí. Pořad vysvětluje, že ho dělíme na soukromý a veřejnoprávní. Dále existuje také rozhlas regionální. Jen českých stanic je více než sto.
Sledování televizních zpráv se v průběhu let vizuálně i koncepčně změnilo, ale stále je považováno za důležitou součást všeobecného přehledu. Video ukazuje, jaké televizní stanice nalezneme v českém prostředí.
Pořad se věnuje otázce, jestli si může novinář dělat, co chce. Ve své práci by měl dodržovat zásady novinářské etiky.
Pořad se věnuje etickému kodexu novináře, který vymezuje, jak se má novinář ve sporných situacích zachovat.
Tématem pořadu je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání – správní orgán zřízený zákonem o provozování rozhlasového a televizního vysílání. Je to místo, kde si na televizní vysílání mohou občané stěžovat.
Tématem pořadu je cenzura médií. Myslí se tím kontrola obsahu médií. Byla tu odjakživa a v určité míře je stále přítomná i dnes.
Jak se přenáší lidský hlas prostorem? Co se děje se zvukem ve vysílači a proč je nutné modulovat vysílaný signál na kmitočty vyšších frekvencí? Zkratky FM a AM rozlišují dva základní druhy modulace. Aby se při šíření jednotlivé kmitočty neprolínaly a vzájemně se nerušily, jsou jednotlivým vysíláním přiděleny frekvence.
12 809
720
4 356
1 212
69
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.