Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Biblická pátrání

Cyklus, který přibližuje dětským divákům základní biblické příběhy, na jejichž základě se formovala euroatlantická civilizace i kultura.

Zde najdete všechny materiály k tomuto pořadu

Videa

Osud Ježíše Krista I
05:37

Osud Ježíše Krista I

Vyprávění o osudu Ježíše. Pořad přibližuje nejen památná místa spojená s biblickým příběhem, ale i samotný proces ukřižování Ježíše Krista.

Vzkříšení Ježíše Krista
01:02

Vzkříšení Ježíše Krista

Vyprávění o tom, jaký byl osud Ježíše Krista po jeho ukřižování: popisuje jeho pohřbení, jak vstal z mrtvých a byl vzkříšen, zjevil se svým učedníkům a poté odešel do nebe.

Apokalyptická literatura
03:14

Apokalyptická literatura

Vyprávění o apokalyptické literatuře, tedy druhu starověkého spisu, který se týká tajemství konce světa a možných náznaků jeho příchodu.

Ježíš Kristus: Poslední soud
02:48

Ježíš Kristus: Poslední soud

Vyprávění o konci dějin, kdy podle Bible přijde Ježíš soudit živé i mrtvé. Každého člověka bude soudit podle jeho slov, činů a motivů k těmto činům.

Narození Ježíše Krista
03:06

Narození Ježíše Krista

Vyprávění o biblických kořenech svátků vánočních. Příběh o městě Betlémě, kde se Marii a Josefovi narodil Ježíš, který byl předurčen k vysvobození lidí od jejich hříchů.

Proč se slaví Vánoce?
01:19

Proč se slaví Vánoce?

Vyprávění o Vánocích, jakožto připomínce narození Ježíše Krista. Informace o různých způsobech slavení v různých národech i o smyslu této oslavy pro křesťany.

Apoštolové
05:49

Apoštolové

Vyprávění o učednících Ježíše Krista, kteří se stali schopnými hlasateli jeho víry. Pozornost je věnována těm nejvýznamnějším apoštolům: Petrovi, Štěpánovi a Saulovi, který se stal Pavlem.

Pronásledování křesťanů
01:37

Pronásledování křesťanů

Pořad seznamuje se symboly a tajnými znaky křesťanů. Zároveň upozorňuje na pronásledování křesťanů v Římské říši kvůli jejich kázání o zmrtvýchvstání Ježíše Krista.

Zobrazit další videa
Probíhá načítání