Projektová a tematická výuka do tříd

Integrovaná tematická a programová výuka se řadí mezi takzvané kompletní výukové metody a mají mnoho společného. Například svůj aktivizační potenciál a rozvíjení žákovských kompetencí. Jedna se váže ke druhé a z tematické výuky může třeba i vzejít nápad na projekt. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy podporuje obě zmíněné metody v našem školství už řadu let. Nejen proto jsme pro vás připravili tento okruh.

Přinášíme vám celou řadu tipů, postupů a nápadů, jak obě výukové metody zařadit do hodin a poskytnout žákům a žačkám prostor pro mezioborové uplatnění a propojování znalostí, vlastní kreativitu a rozvoj digitálních kompetencí. S pomocí našich metodických listů zvládnete převést na obě metody v podstatě jakoukoliv látku a podpoříte u dětí jejich schopnost kooperace i jejich individualitu, a to během celého školního roku.

Projektová  a tematická výuka

Náměty do výuky

Nejsledovanější videa

26 videí
Zobrazit další videa

Nejstahovanější pracovní listy

24 listů

Metodický list: České kraje a města

Metodický list vás provede tematickou výukou zaměřenou na české kraje a města. Žáci si vyberou jedno město, které o prázdninách navštívili a vyhledají o něm historické i zeměpisné informace. Cílem je také rozvíjení digitální kompetence.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda

Metodický list: Státní symboly v tematické výuce

V metodickém doporučení se podíváme jak přiblížit žákům státní znak přes tematiku erbů a jejich symboliky. Dále se můžeme zaměřit na jednotlivé části republiky, kterých se políčka znaku týkají.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Prvouka
Zobrazit další pracovní listy

ČT edu nejsou pouze videa

1 112

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání