Kontinenty: Afrika

Přestože jsou každý jiný, kdysi dávno tvořily jeden společný celek. Poté, co se oddělily, vyvíjel se každý z nich svou vlastní cestou. O čem je řeč? O kontinentech! Slovo kontinent má slovní základ v latinském výrazu pro „držet pohromadě“ a definuje se jako lepší část pevniny neponořené do moře a ohraničené jasně definovanou hranicí. Tou může být i litosférická deska nebo pohoří. Čím se jednotlivé světadíly liší, jak se na nich žije? Podíváme se společně!

Pokusíme se vám představit kontinent, který se jako jediný na světě nachází na západní i východní a na severní i jižní polokouli. Afrika byla nejstarším obydleným územím na zeměkouli, a právě odtud se lidé rozšířili do zbytku světa. Krom toho se může pochlubit také pestrou faunou i flórou, dlouhými dějinami s poněkud hořkou příchutí i množstvím etnik, národů i jazyků. V současné době se na tomhle nádherném kontinentu výrazně projevuje klimatická změna. Dokážeme ji zvrátit?

Kontinenty: Afrika

Náměty do výuky

Nejsledovanější videa

20 videí
Zobrazit další videa

Nejstahovanější pracovní listy

4 listů

Pracovní list: Podnebí Sahary

Pracovní list je určen pro žáky 2. stupně ZŠ a SŠ. Žáci pracují s atlasem. Úkol 1 je určen k práci před sledováním videa. Úkoly 2 a 3 jsou určené pro práci s videem.
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Zeměpis
Časová náročnost:
20 minut

Řešení k pracovnímu listu: Život v Angole

Řešení k pracovnímu listu Život v Angole.
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Zeměpis
Časová náročnost:
20 minut
Zobrazit další pracovní listy

ČT edu nejsou pouze videa

1 136

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání