Námět do výuky pro:

Jak se připravit na příchod domácího mazlíčka

Jak se starat o domácího mazlíčka? A můžu se na jeho příchod nějak připravit? Chcete-li si domů pořídit němou tvář, musíte si uvědomit, že nový člen rodiny na vás bude zcela závislý. Navíc neumí mluvit a jeho potřeby musíte tak nějak odhadovat vy sami. Ono se to nezdá, ale i rybičky vyžadují docela dost vašeho času. Pak jsou tu další věci, které byste měli zajistit.

Jak se připravit na příchod domácího mazlíčka

Vyhřívání, misky, terária, hračky… Určitě nechcete, aby se váš zvířecí kamarád trápil nebo nudil. Rozhodnutí o tom, jaké zvíře si pořídíte domů, je na vás, ale stejně tak je na vás péče o kvalitu jeho života. Terčin svět si připravil krátké video o všem, co vás jako nového zvířecího páníčka čeká. Podívejte se sami a zvažte, jestli zvládnete být ideálním páníčkem nebo paničkou.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Metodický list: Jak se připravit na příchod domácího mazlíčka

Hlavním cílem doporučených aktivit je seznámit děti s možnostmi péče o domácí mazlíčky a také posílit jejich finanční gramotnost. Prostřednictvím doporučených aktivit budeme u dětí rozvíjet kooperativní učení a podpoříme rozvoj klíčových kompetencí žáků.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Prvouka

Okruhy

Nejlepším přítelem člověka je od pradávna pes, to je jasné. Zvířecí říše je však plná různých tvorů, které můžete doma chovat. A mít je za kamarády. Jenže to není tak úplně zadarmo. Jak to myslíme?…

Přírodověda Vlastivěda · Prvouka
19 10

ČT edu nejsou pouze videa

1 131

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání