Oceánie: Pozemský ráj nejen pro filmaře

Z geologického hlediska jde opravdu o samostatný kontinent, který se skládá z více než 20 000 ostrovů. Technicky vzato se nachází na východ od Asie a leží mezi oběma obratníky, tedy veškerou svou rozlohou je v tropech. Díky své izolovanosti se k této oblasti na mnoha místech podařilo udržet stále živou a hluboko zakořeněnou původní kulturu. I ta se podílí na tom, že se sem jezdí jakožto do pozemského ráje. Přesvědčte se sami, že Polynésie, Mikronésie, Melanésie a Nový Zéland patří k tomu nejkrásnějšímu, co naše planeta umí nabídnout.

Oceánie

Pojďte se vydat do míst, která znáte z filmových pláten. Nový Zéland se stal dějištěm nejen bitvy pěti armád, narazíte na něm i na Mrtvé močály, ve kterých bloudili Glum, Frodo a Sam a nespočet dalších míst, která vydají jako filmové kulisy. Podíváme se i na Havajské ostrovy, které nejenže patří k nejkrásnějším místům světa, ale i ty posloužily coby kulisy nejednoho trháku.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Oceánie

V tomto pracovním listu se žáci si procvičí znalosti osvojené z videí. Ve dvou otázkách budou k práci potřebovat připojení k internetu.
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Zeměpis
Časová náročnost:
20 minut

Pracovní list s řešením: Oceánie

Řešení k pracovnímu listu Oceánie.
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Zeměpis

ČT edu nejsou pouze videa

1 136

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání