Námět do výuky pro:

Nestárnoucí písničky: Zpívejte s námi

Co by to bylo za oslavu, kdyby se na ní nezpívalo. Nemyslíte? Máme pro vás pár tipů na písničky, se kterými Den dětí oslavíte, jak se patří. Jistě je znáte nejen vy, ale i vaši žáci. A pokud ne, nevadí, naučíte se je společně s námi. Možná budou dětem ze začátku připadat jako jazykolamy, ale jak jistě víte, cvičení dělá mistra. A jestli ani to nepomůže, tak si je prostě jen vychutnejte poslechem. Jako dárek k svátku všech dětí.

Nestárnoucí písničky

Písničky, které najdete v tomto námětu, dávno zlidověly. Zpívají se u táborových ohňů, v koupelnách i při nedělních úklidech po celé republice. A to už hezkou řádku let. Jejich autoři se díky nim dostali do učebnic a všechny jsou pěkně od podlahy, tedy veselé. Takže se ke Dni dětí mimořádně hodí. Užijte si je a nezapomeňte se podělit o svou oblíbenou písničku.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Jožin z bažin

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, jak dobře znají notoricky známou českou píseň od Ivana Mládka - Jožin z bažin.
1. stupeň ZŠ
Hudební výchova

Pracovní list: Prodavač

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, jak dobře znají notoricky známou českou píseň od Michala Tučného - Prodavač.
1. stupeň ZŠ
Hudební výchova

Hra: Hudební kolotoč

Okruhy

Den dětí se u nás poprvé oficiálně slavil 1. června 1951. Připravili jsme pro vaše žáky zábavu na celý týden. Ale to bychom nebyli my, kdybychom během ní i trochu nevzdělávali. Takže na děti čekají i…

Přírodověda Vlastivěda · Prvouka · Hudební a pohybové činnosti · ČJ a literatura · Hudební výchova
25 18

ČT edu nejsou pouze videa

1 113

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání