Námět do výuky pro:

Méně známé olympijské sporty: Od Hérakla ke skateboardingu

V průběhu vývoje moderních olympijských her se samozřejmě proměňovaly i olympijské disciplíny. Zatímco ve Starém Řecku soutěžili třeba trubači, dnes na seznamu olympijských sportů najdete nejnověji skateboarding, surfing a sportovní lezení. A co ještě? Víte, co je to parkur? Pojďte se s námi podívat blíže na nové a méně známé olympijské disciplíny.

Méně známé olympijské sporty

Lvíčata vám představí některé ze sportů, které asi znáte, ale možná jste nevěděli, že v nich lze získat olympijské zlato. Schválně, chtěli byste si některý z nich zkusit? Víte, jaký je rozdíl mezi normálním a BMX kolem? Nebo co nesmí chybět žádnému dobrému skateboardistovi? Podíváme se také na to, jak vypadaly původní olympijské hry ve Starém Řecku. Ty totiž byly i přesto, že na ně ty současné navazují, v mnohém odlišné. A co symbolizují olympijské kruhy? I to si řekneme. Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Olympijské hry

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o historii olympijských her, olympijských sportech a mnoho dalšího, co se dověděly ve videu.
1. stupeň ZŠ
Výchova ke zdraví
Časová náročnost:
20 minut

Pracovní list: Skoky na trampolíně

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o skákání na trampolíně, jakožto o olympijském sportu.
1. stupeň ZŠ
Výchova ke zdraví
Časová náročnost:
20 minut

Okruhy

Olympijské hry jsou zajímavé nejen pro svou barvitou historii, která se píše dodneška. Kam se bude tento sportovní svátek vyvíjet v budoucnosti, je otázkou. V námětech se podíváme na dávnou historii…

Přírodověda Vlastivěda · Dějepis · Prvouka · Zeměpis · Výchova ke zdraví
70 34

ČT edu nejsou pouze videa

1 137

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání