Námět do výuky pro:

Jak spořit a zhodnotit peníze

Říká se, že peníze dělají peníze. Jak? Peníze můžeme zhodnotit například investováním nebo spořením. Vyhnete se tak nepříjemné inflaci a připravíte se na pohodlnější budoucnost. V čem spočívá nebezpečí inflace? A jak a kam investovat? Bankovkovi nabízí vysvětlení.

Jak spořit a zhodnotit peníze

Nepříjemností, které se vám v životě mohou přihodit, je celá řada. Takže je rozhodně dobré mít pro tyto situace „kam sáhnout“. Jak funguje takzvaný investiční trojúhelník? Co to je? Investování je věda! Naštěstí má svá přesně daná pravidla. Obecně platí, že čím větší riziko jste ochotni podstoupit, tím vyšší výnos vás čeká. A jaké jsou tedy možnosti?

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Když příjmy přesahují výdaje SŠ

Pracovní list přináší úkoly zaměřené na situace, když jsou naše příjmy vyšší než výdaje. Součástí pracovního listu je i obecnější zamyšlení nad významem bohatství. Jednotlivé úkoly posilují finanční gramotnost žáků. List je určen žákům ze střední školy.
Střední škola
Člověk a společnost

Pracovní list: Šetření a spoření peněz ZŠ

Tématem pracovního listu je šetření a spoření. Práce na úkolech motivuje žáky k zamyšlení se nad šetřením a spořením z různých perspektiv s přihlédnutím k jejich dosavadním znalostem a zkušenostem. Pracovní list je určen žákům 2. stupně ZŠ.
2. stupeň ZŠ
Člověk a společnost
Člověk a svět práce

Okruhy

Ačkoliv patří mezi takzvané měkké dovednosti, její neznalost může mít velmi tvrdé důsledky. Jaké? Je jich dost a mohou být velmi nepříjemné. Na druhou stranu, pokud se ve světě financí orientujeme,…

Člověk a společnost
72 9

ČT edu nejsou pouze videa

1 112

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání