Námět do výuky pro:

Být skautem znamená umět si poradit

Skauting je celosvětové hnutí, které je mimořádně populární i v Česku. Jeho cílem je výchova, osamostatnění, sebevýchova a sebevzdělávání mladých lidí. Skauting se zrodil v Anglii, do Čech ho přinesl Antonín Benjamín Svojsík už před více než 100 lety a výrazně ovlivnil jeho českou podobu. Skauti a skautky usilují o dobrý život v souladu s přírodou a pěstují ty nejlepší stránky lidské povahy.

Být skautem znamená umět si poradit

Mezinárodní den skautů připadá na 24. duben, na svátek sv. Jiří, který je (nejen) jejich patronem. A při té příležitosti jsme pro vás připravili námět, který vám skautské hnutí v českých zemích podrobněji představí. Pokud ho samozřejmě už dávno neznáte nebo do něj dokonce sami nechodíte, tak jako desítky tisíc kluků a holek z celé republiky.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Skaut

Pracovní list je určen pro žáky 3. až 5. tříd a jeho účelem je přiblížit organizaci Skaut. Žáci budou potřebovat psací potřeby, případně doplňující materiály jako knihy či internet.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Prvouka

Pracovní list: Mezinárodní den skautů a skautek

Celosvětové hnutí má v kalendáři den, kdy slaví všichni skauti i skautky svátek. Podíváme se blíže na to, co to znamená být skautem.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Prvouka

ČT edu nejsou pouze videa

1 113

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání