zivocichove-a-rostliny-na-poli

Námět do výuky pro:

Živočichové a rostliny na poli: Zmizí z našich polí život?

Intenzivní zemědělství přineslo zvýšení výnosů zemědělské produkce o 20 až 30 %. Což je dobrá zpráva pro nás, o dost horší pro ty, kteří v polích bydlí a rostou. Podívejte se s dětmi, proč z našich polí mizí zajíci, křečci i polní ptáci? Jak asi tušíte, může za to člověk. A co se s tím dá dělat? K čemu je dobrý bodlák a jaké léčivé účinky má chrpa? Nejen to, ale i mnoho dalšího se v tomto námětu mohou děti naučit.

Živočichové a rostliny na poli

Víte, co je to lodyha a co znamená slovo „kopinatý“? Jestli ne, nevadí, vysvětlíme si to. Podíváme se také, jak vypadá křeččí obrana a jak žijí strnadi a pěnkavy a jak probíhají námluvy zajíců. A hlavně se pokusíme odpovědět na otázku, proč jsou všechny tyto dříve běžné druhy v přírodě k vidění stále méně.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list pro 2. třídu: Pole

Tento pracovní list je určený pro žáky 2. třídy 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o poli, procvičí názvy polních zvířat a mnoho dalšího, co se dozvěděly ve videu.
Časová náročnost:
20 minut

Pracovní list: Zachráníme vodní ptáky

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o vodních ptácích, jejich ochraně a mnoho dalšího, co se dozvěděly ve videu.
Časová náročnost:
15 minut

pracovní list: Zajíci

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o zajíci polním, jaké mu hrozí nebezpečí a mnoho dalšího, co se dozvěděly ve videu.
Časová náročnost:
15 minut

Vybrané kapitoly

Pole

Pojďte s dětmi na pole! Tam se totiž dějí věci. Ukažte svým žákům, co dělají zemědělci v létě, jak funguje zemědělská technika, i to, s jakými výzvami se dnešní způsoby hospodaření musí utkat. Pole…

1. stupeň ZŠ
Pole

ČT edu nejsou pouze videa

851

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání