Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Živočichové a rostliny na poli: Zmizí z našich polí život?

Intenzivní zemědělství přineslo zvýšení výnosů zemědělské produkce o 20 až 30 %. Což je dobrá zpráva pro nás, o dost horší pro ty, kteří v polích bydlí a rostou. Podívejte se s dětmi, proč z našich polí mizí zajíci, křečci i polní ptáci? Jak asi tušíte, může za to člověk. A co se s tím dá dělat? K čemu je dobrý bodlák a jaké léčivé účinky má chrpa? Nejen to, ale i mnoho dalšího se v tomto námětu mohou děti naučit.

Živočichové a rostliny na poli

Víte, co je to lodyha a co znamená slovo „kopinatý“? Jestli ne, nevadí, vysvětlíme si to. Podíváme se také, jak vypadá křeččí obrana a jak žijí strnadi a pěnkavy a jak probíhají námluvy zajíců. A hlavně se pokusíme odpovědět na otázku, proč jsou všechny tyto dříve běžné druhy v přírodě k vidění stále méně.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list pro 2. třídu: Pole

Tento pracovní list je určený pro žáky 2. třídy 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o poli, procvičí názvy polních zvířat a mnoho dalšího, co se dozvěděly ve videu.
Časová náročnost:
20 minut

Pracovní list: Zachráníme vodní ptáky

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o vodních ptácích, jejich ochraně a mnoho dalšího, co se dozvěděly ve videu.

pracovní list: Zajíci

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o zajíci polním, jaké mu hrozí nebezpečí a mnoho dalšího, co se dozvěděly ve videu.

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání