velikonoce-u-nas-i-ve-svete

Námět do výuky pro:

Vajíčka, zajíčci i vakojezevec: Velikonoce u nás i ve světě

Velikonoce jako nejvýznamnější křesťanský svátek se slaví po celém světě. Jak, to se ale v jednotlivých zemích trochu liší. Pojďme si udělat malou exkurzi po různých více či méně známých zvycích. Kde se polévají vodou a kde voňavkou? A ve kterých zemích operuje velikonoční zajíček?

Velikonoce u nás i ve světě

Co se kde peče a jí, kde se háže vejci a proč se na Velikonoce raději vyhnout návštěvě Filipín? Kdo koleduje ve Finsku? Proč se cizinci u nás pozastavují nad pomlázkou? Jakou roli hraje o australských Velikonocích vakojezevec ušatý? A jak u nás slavili Velikonoce dřív a jak se jejich oslava liší podle jednotlivých krajů? To všechno se dozvíte. V pracovních listech si pak všechny tradice, o kterých jste se poučili, pěkně sesumírujete černé na bílém.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list pro 4. třídu: Velikonoční tradice podle krajů

Pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ (4. třídy), který ověří, jak dobře znáte velikonoční tradice a zda je umíte rozdělit podle krajů v České republice. Víte, pro který kraj jsou typické černobílé kraslice? Pokud ne, pusťte si video a hned budete o něco moudřejší!

Pracovní list pro 5. třídu: Velikonoce v Evropě

Pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ (5. třídy), který ověří, jak dobře znáte evropské velikonoční tradice. Víte, kde se dívky o Velikonocích převlíkají za čarodějnice? Pokud ne, pusťte si video a hned budete o něco moudřejší!

Vybrané kapitoly

Velikonoce

Zima prohrála! Příroda se začíná pomaličku zelenat, vracejí se tažní ptáci, a nejen oni se připravují na hnízdění. My lidé se radujeme z příchodu jara a slavíme Velikonoce. Pohyblivý svátek, který…

Předškolní
1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
Velikonoce

ČT edu nejsou pouze videa

851

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání