Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Vajíčka, zajíčci i vakojezevec: Velikonoce u nás i ve světě

Velikonoce jako nejvýznamnější křesťanský svátek se slaví po celém světě. Jak, to se ale v jednotlivých zemích trochu liší. Pojďme si udělat malou exkurzi po různých více či méně známých zvycích. Kde se polévají vodou a kde voňavkou? A ve kterých zemích operuje velikonoční zajíček?

Velikonoce u nás i ve světě

Co se kde peče a jí, kde se háže vejci a proč se na Velikonoce raději vyhnout návštěvě Filipín? Kdo koleduje ve Finsku? Proč se cizinci u nás pozastavují nad pomlázkou? Jakou roli hraje o australských Velikonocích vakojezevec ušatý? A jak u nás slavili Velikonoce dřív a jak se jejich oslava liší podle jednotlivých krajů? To všechno se dozvíte. V pracovních listech si pak všechny tradice, o kterých jste se poučili, pěkně sesumírujete černé na bílém.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list pro 4. třídu: Velikonoční tradice podle krajů

Pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ (4. třídy), který ověří, jak dobře znáte velikonoční tradice a zda je umíte rozdělit podle krajů v České republice. Víte, pro který kraj jsou typické černobílé kraslice? Pokud ne, pusťte si video a hned budete o něco moudřejší!

Pracovní list pro 5. třídu: Velikonoce v Evropě

Pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ (5. třídy), který ověří, jak dobře znáte evropské velikonoční tradice. Víte, kde se dívky o Velikonocích převlíkají za čarodějnice? Pokud ne, pusťte si video a hned budete o něco moudřejší!

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání