Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Jak ochránit před zimou domácí mazlíčky i sebe

Zima není náročná jen pro nás, ale i pro zvířata. V přírodě je přikrmujeme, v zoologické zahradě se připravují na změnu stravy a domácím mazlíčkům je potřeba dodat vitamíny. Péči potřebují i jejich tlapky a kožíšek. O to větší porci lásky dostanete zpátky. A jak si v zimní přírodě poradíte vy?

V zimě v teple: Vy i vaši mazlíčci

Ukážeme vám, jak bez úhony přečkat v zimě noc v lese, což je umění, které se učí třeba naši vojáci. Dozvíte se, jak usušit mokré zápalky a jak si případně poradit i bez nich. A také, jaké zásady je potřeba dodržovat na horách a co mít vždycky s sebou, když se v zimě vydáváte na výlet. Co všechno jste se o sněhu dověděli, si můžete ověřit v pracovních listech od státního podniku Vojenské lesy a statky ČR.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Sníh I

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. a 2. stupně ZŠ. Ověří vaše znalosti o sněhu. Víte, z čeho je tvořena sněhová vločka? Nebo to, že nikdy neuvidíte dvě identické sněhové vločky? Zdroj: Vojenské lesy a statky dětem - www.deti.vls.cz, autor Vojenské lesy a statky ČR, s.p.

Pracovní list: Sníh II

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. a 2. stupně ZŠ. Ověří vaše znalosti o sněhu a jeho vlivu na les. Víte, čím může sníh lesu ublížit? Zdroj: Vojenské lesy a statky dětem - www.deti.vls.cz, autor Vojenské lesy a statky ČR, s.p.

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání