Zima není náročná jen pro nás, ale i pro zvířata. V přírodě je přikrmujeme, v zoologické zahradě se připravují na změnu stravy a domácím mazlíčkům je potřeba dodat vitamíny. Péči potřebují i jejich tlapky a kožíšek. O to větší porci lásky dostanete zpátky. A jak si v zimní přírodě poradíte vy?
Ukážeme vám, jak bez úhony přečkat v zimě noc v lese, což je umění, které se učí třeba naši vojáci. Dozvíte se, jak usušit mokré zápalky a jak si případně poradit i bez nich. A také, jaké zásady je potřeba dodržovat na horách a co mít vždycky s sebou, když se v zimě vydáváte na výlet.
02:40
Pojďte na výlet se světoznámým dobrodruhem a rybářem Jakubem Vágnerem. Nemusíme cestovat k Amazonce, abychom zažili dobrodružství. I na horách musíme být opatrní a mít dobrou výbavu, protože počasí se tu mění rychle. Dozvíte se, jaké zásady bychom při pohybu na horách měli dodržovat a jak si vyrobit ochranné brýle z březové kůry.
03:54
Péče o zvířata je v zimě náročnější než kdy jindy. Víte, že pejskům je třeba odstraňovat po vycházce z tlapek a kožíšku sůl? Těm, kteří nežijí s námi v bytě, bychom měli přizpůsobit i potravu a obohatit ji o tuky a vitaminy.
05:42
Dokázali byste v zimě přečkat noc v přírodě bez moderních pomůcek? Umíte si postavit lesní přístřešek? A co rozdělat oheň? Slyšeli jste někdy, co je to KPZ? Jak získat vodu, když vám dojde? A víte, jak se říká umění přežít v přírodě?
03:54
Jak se starat o domácí mazlíčky přes zimu? Jak je správně krmit? Především zvířata, která jsou zvyklá přes rok běhat venku, potřebují v zimním období vhodně upravený jídelníček, aby měla i tak dost energie a vitamínů. Některá upadají do zimního spánku, a tudíž není potřeba řešit nic.