poezie-pro-deti

Námět do výuky pro:

Světový den poezie: Poezie pro děti

21. březen je zasvěcen poezii. Proč? Právě tento den byl vyhlášen jako Světový den poezie. Stalo se tak na podzimním zasedání UNESCO v roce 1999. Poezie má mimo jiné bavit, jinak lze jen těžko očekávat, že čtenáře nebo posluchače zaujme…

Poezie pro děti

Jenže s poezií a jejím čtením je to snad ještě složitější než s různými prozaickými útvary. Různí čtenáři mají různé názory, líbí se jim jiné básničky, o některých si myslí, že je oslovují, jiné považují za nesrozumitelné. Osobní vkus zde hraje obrovskou roli. To, že se mi nějaká báseň líbí, vůbec nemusí znamenat, že jí také rozumím. A samozřejmě to platí i naopak. Pojďte si vyzkoušet, jak dovedete pracovat s básničkami!

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list pro 1. stupeň ZŠ: Poezie pro děti I

Pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ, který ověří znalosti poezie a schopnosti práce s textem. Pokud si nebudete něčím jisti, pusťte si video, kde je vše vysvětleno.

Pracovní list pro 1. stupeň ZŠ: Poezie pro děti II

Pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ, který ověří vaše znalosti poezie a schopnosti práce s textem. Pokud si nebudete něčím jisti, pusťte si video, kde je vše vysvětleno.

Vybrané kapitoly

Světový den poezie

„Báseň prostě přijde a já ji napíšu,“ popisuje svůj tvůrčí proces Ivan Martin Jirous a v tomhle prostém vyjádření je sama esence poezie. Poetický znamená povznášející. Múza políbí básníka na čelo,…

1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Světový den poezie

ČT edu nejsou pouze videa

851

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání