Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Proč bychom měli podporovat bio zemědělství?

Používání chemických postřiků v zemědělství, může mít negativní vliv na naše zdraví. Kromě toho, ani půdě nepřispívá a proto za chvíli nebudeme mít kde pěstovat ovoce a zeleninu. Naštěstí existují standardy BIO zemědělství, které nám poradí, jak hospodařit, abychom byli k naší přírodě šetrnější a zároveň měli také chutnější potraviny.

Otrávená půda

S přicházejícím jarem vyrazila princezna Prga do přírody a jako na potvoru narazila na Smrtistřika Zhoubovce, který otravoval úrodnou půdu a s ní i všechno ostatní. Nemohla to samozřejmě tak nechat a pustila se s ním do boje tou nejpřírodnější cestou. Podívejte se jakou. Jenže jedy, které otravují naši planetu, zdaleka nepocházejí jen ze zemědělské výroby. Hodně jich máte i doma. Zjistěte s námi, čím je můžete nahradit. Stáhněte si náš Vědátorský list a ponořte se s námi do tajů bio zemědělství. Pochopíte, proč jsou menší a možná i ošklivější jablka tou zdravější volbou.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Otrávená půda

Zamyslete se, jak pomoci zlepšit kvalitu životního prostředí. Princezna Prga vám v tomto pracovním listu pomůže zjistit, jakým způsobem můžeme zlepšit kvalitu potravin a celkově zemědělství.

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání