Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
otravena-puda

Námět do výuky pro:

Proč bychom měli podporovat bio zemědělství?

Používání chemických postřiků v zemědělství, může mít negativní vliv na naše zdraví. Kromě toho, ani půdě nepřispívá a proto za chvíli nebudeme mít kde pěstovat ovoce a zeleninu. Naštěstí existují standardy BIO zemědělství, které nám poradí, jak hospodařit, abychom byli k naší přírodě šetrnější a zároveň měli také chutnější potraviny.

Otrávená půda

S přicházejícím jarem vyrazila princezna Prga do přírody a jako na potvoru narazila na Smrtistřika Zhoubovce, který otravoval úrodnou půdu a s ní i všechno ostatní. Nemohla to samozřejmě tak nechat a pustila se s ním do boje tou nejpřírodnější cestou. Podívejte se jakou. Jenže jedy, které otravují naši planetu, zdaleka nepocházejí jen ze zemědělské výroby. Hodně jich máte i doma. Zjistěte s námi, čím je můžete nahradit. Stáhněte si náš Vědátorský list a ponořte se s námi do tajů bio zemědělství. Pochopíte, proč jsou menší a možná i ošklivější jablka tou zdravější volbou.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Otrávená půda

Zamyslete se, jak pomoci zlepšit kvalitu životního prostředí. Princezna Prga vám v tomto pracovním listu pomůže zjistit, jakým způsobem můžeme zlepšit kvalitu potravin a celkově zemědělství.

Vybrané kapitoly

Princezna Prga zachraňuje planetu

Prga je sice princezna, ale rozhodně ji nezajímají botičky nebo šatičky. To, co jí leží na srdci, je naše planeta a její budoucnost. Ta je kvůli lidské činnosti totiž dost nejasná. Princezna Prga…

1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
Princezna Prga zachraňuje planetu

ČT edu nejsou pouze videa

846

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání