Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
Nestárnoucí písničky

Nestárnoucí písničky: Zpívejte s námi

Co by to bylo za oslavu, kdyby se na ní nezpívalo. Nemyslíte? Máme pro vás pár tipů na písničky, se kterými Den dětí oslavíte, jak se patří. Jistě je znáte nejen vy, ale i vaši žáci. A pokud ne, nevadí, naučíte se je společně s námi. Možná budou dětem ze začátku připadat jako jazykolamy, ale jak jistě víte, cvičení dělá mistra. A jestli ani to nepomůže, tak si je prostě jen vychutnejte poslechem. Jako dárek k svátku všech dětí.

Stáhnout materiály

nestarnouci-pisnicky

Písničky, které najdete v tomto námětu, dávno zlidověly. Zpívají se u táborových ohňů, v koupelnách i při nedělních úklidech po celé republice. A to už hezkou řádku let. Jejich autoři se díky nim dostali do učebnic a všechny jsou pěkně od podlahy, tedy veselé. Takže se ke Dni dětí mimořádně hodí. Užijte si je a nezapomeňte se podělit o svou oblíbenou písničku.

Hudební perličky Pavla Šporcla: Jiří Suchý

04:30

Hudební perličky Pavla Šporcla: Jiří Suchý

Pozvání do Hudebních perliček přijal hudebník a divadelník Jiří Suchý, který se nám pochlubí jednou ukázkou ze své rozsáhlé sbírky pokrývek hlav. Ale především si s ním můžeme zazpívat jeho písničku Malé kotě. Přidáte se?

Hudební perličky Pavla Šporcla: Jaroslav Ježek, Jiří Voskovec a Jan Werich

04:32

Hudební perličky Pavla Šporcla: Jaroslav Ježek, Jiří Voskovec a Jan Werich

Osvobozené divadlo založili hudebníci a divadelníci Jan Werich, Jiří Voskovec a Jaroslav Ježek. Dozvíme se více o jejich uměleckém životě i o osudech během války a po ní. Poté si společně zazpíváme píseň David a Goliáš.

Děti kreslí písničky: Marnivá sestřenice

02:04

Děti kreslí písničky: Marnivá sestřenice

Zazpívejte si s námi známou písničku od slavného dua Jiří Suchý a Jiří Šlitr. Až dozpíváte, zkuste se nad písničkou zamyslet. Dokážete odhalit poselství, které nám písnička přináší? Uměli byste vyjmenovat další příklady lidského chování, které by se na tuto písničku hodily?

Děti kreslí písničky: Jožin z bažin

02:32

Děti kreslí písničky: Jožin z bažin

Populární písnička Ivana Mládka nás zavede na Moravu, kde řádí strašidlo Jožin. Zazpívejme si společně o něm veselou písničku. Ve videu je Jožinův příběh moc pěkně výtvarně zpracován. Inspirujte se a zkuste pak také nakreslit vlastního Jožina.

Prodavač: Michal Tučný

02:16

Prodavač: Michal Tučný

Seriál Děti kreslí písničky vám v animovaném videoklipu vytvořeném z výtvarných prací dětí představí píseň Prodavač, kterou zpívá Michal Tučný.

Probíhá načítání