nejen-vcela-opyluje

Námět do výuky pro:

Včela a další opylovači

Opylování je proces, bez kterého by se jaro neobešlo. A tak mají včely a další opylovatelé plné ruce práce. Kdo mezi ně patří? Proč jsou pro život na zemi tak důležití? Ukážeme vám, jak to chodí v hmyzím království. A ani v tomto případě nebudou chybět pracovní listy, tentokrát s opylovací tématikou. Můžete si také zahrát hru Hmyzolab a vytvořit si vlastního hmyzáka! Těšíte se?

Nejen včela opyluje

Říká se, že kdyby nebyly včely, byla by naše úroda až o 50 % menší. A to by byl problém. Jak jim tedy můžeme pomoci, aby se jim dařilo? Povíme si, jak přichystat včelí hostinu. Nebojte se, nemusíte kvůli ní na žádný extra nákup. A také se dozvíte, proč vlastně příroda vytvořila květ a co můžete udělat pro to, abyste na vaši zahrádku nalákali barevné motýly. Tak pojďme na to! 

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Včela medonosná

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o včele medonosné. Proč jsou včely pro květiny důležité? Včely jsou velmi užitečné také pro nás lidi. Zjistěte si o včelách další zajímavosti ve videu.

Pracovní list: Hmyz a opylování rostlin

Tento pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ ověří, co všechno víte opylovačích. Víte, kdo další opyluje rostliny kromě včely? Pokud ne, pusťte si video a hned budete o něco moudřejší!

Pracovní list: Hmyzí domky

Tento pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ ověří, co všechno víte o hmyzím hotelu. Víte z jakých materiálů hmyzí hotel postavit? Pokud ne, pusťte si video!

Pracovní list: Motýli

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o motýlech. Víte, jak poznat denního motýla od nočního? Pokud ne, pusťte si video a zkuste si vyplnit náš pracovní list.

Pracovní list: Zajímavosti o včele medonosné

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o včele medonosné. Věděli jste, že je včela nejdůležitějším živočichem na celém světě? Nejen to se o včelách dozvíte ve videu.

Hra: HmyzoLab

Vybrané kapitoly

Jaro je tady!

Všechno, co jste chtěli vědět o jaru, máte zde na jednom místě. Ukážeme vám, co se děje v říši hmyzu, ptáků i rostlin. Také máme pár tipů na to, jak si jaro přinesete domů, a podíváme se, jak ho…

1. stupeň ZŠ
Jaro je tady!

ČT edu nejsou pouze videa

851

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání