Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Včela a další opylovatelé

Opylování je proces, bez kterého by se jaro neobešlo. A tak mají včely a další opylovatelé plné ruce práce. Kdo mezi ně patří? Proč jsou pro život na zemi tak důležití? Ukážeme vám, jak to chodí v hmyzím království. A ani v tomto případě nebudou chybět pracovní listy, tentokrát s opylovací tématikou. Můžete si také zahrát hru Hmyzolab a vytvořit si vlastního hmyzáka! Těšíte se?

Nejen včela opyluje

Říká se, že kdyby nebyly včely, byla by naše úroda až o 50 % menší. A to by byl problém. Jak jim tedy můžeme pomoci, aby se jim dařilo? Povíme si, jak přichystat včelí hostinu. Nebojte se, nemusíte kvůli ní na žádný extra nákup. A také se dozvíte, proč vlastně příroda vytvořila květ a co můžete udělat pro to, abyste na vaši zahrádku nalákali barevné motýly. Tak pojďme na to! 

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Včela medonosná

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o včele medonosné. Proč jsou včely pro květiny důležité? Včely jsou velmi užitečné také pro nás lidi. Zjistěte si o včelách další zajímavosti ve videu.

Pracovní list: Hmyz a opylování rostlin

Tento pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ ověří, co všechno víte opylovačích. Víte, kdo další opyluje rostliny kromě včely? Pokud ne, pusťte si video a hned budete o něco moudřejší!

Pracovní list: Hmyzí domky

Tento pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ ověří, co všechno víte o hmyzím hotelu. Víte z jakých materiálů hmyzí hotel postavit? Pokud ne, pusťte si video!

Pracovní list: Motýli

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o motýlech. Víte, jak poznat denního motýla od nočního? Pokud ne, pusťte si video a zkuste si vyplnit náš pracovní list.

Pracovní list: Zajímavosti o včele medonosné

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o včele medonosné. Věděli jste, že je včela nejdůležitějším živočichem na celém světě? Nejen to se o včelách dozvíte ve videu.

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání