mene-zname-olympijske-sporty

Námět do výuky pro:

Méně známé olympijské sporty: Od Hérakla ke skateboardingu

V průběhu vývoje moderních olympijských her se samozřejmě proměňovaly i olympijské disciplíny. Zatímco ve Starém Řecku soutěžili třeba trubači, dnes na seznamu olympijských sportů najdete nejnověji skateboarding, surfing a sportovní lezení. A co ještě? Víte, co je to parkur? Pojďte se s námi podívat blíže na nové a méně známé olympijské disciplíny.

Méně známé olympijské sporty

Lvíčata vám představí některé ze sportů, které asi znáte, ale možná jste nevěděli, že v nich lze získat olympijské zlato. Schválně, chtěli byste si některý z nich zkusit? Víte, jaký je rozdíl mezi normálním a BMX kolem? Nebo co nesmí chybět žádnému dobrému skateboardistovi? Podíváme se také na to, jak vypadaly původní olympijské hry ve Starém Řecku. Ty totiž byly i přesto, že na ně ty současné navazují, v mnohém odlišné. A co symbolizují olympijské kruhy? I to si řekneme. Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Olympijské hry

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o historii olympijských her, olympijských sportech a mnoho dalšího, co se dověděly ve videu.
Časová náročnost:
20 minut

Pracovní list: Skoky na trampolíně

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o skákání na trampolíně, jakožto o olympijském sportu.
Časová náročnost:
20 minut

Vybrané kapitoly

Olympijské hry

Olympijské hry jsou zajímavé nejen pro svou barvitou historii, která se ostatně píše i dnes. Přesto vám právě tu společně s nastíněním možného budoucího vývoje her chceme přiblížit. To, čeho byly…

1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Olympijské hry

ČT edu nejsou pouze videa

851

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání