jarni-zpivani

Námět do výuky pro:

Zpíváme si s jarem

Z přicházejícího jara má jeden takovou radost, až je mu z toho do zpěvu! Tak proč si nezazpívat a nepřivítat jaro, jak se patří? Máme pro vás pár tipů na jarní písničky a říkadla. A dokonce se naučíme vyrobit hudební nástroj, na který může hrát každý z vás! No, nedivte se, jaro si přece zaslouží důstojné přivítání. Souhlasíte?

Jarní zpívání

K písničkám a říkadlům připojíme také trochu pohybu, abychom se po zimě rozproudili i my. Zahrajeme si na kytičku, která roste a roste a otáčí se za sluníčkem. Vytrháme plevel a protáhneme si kořínky. Jak se to dělá? Pojďte se podívat a pak se s námi protáhněte a hurá do jara! 

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Jarní rostliny

Pracovní list je určen pro žáky 1.–3. tříd. Děti budou potřebovat pastelky. Cílem je opakování názvů jarních květin a mláďat, která k jaru patří.
Časová náročnost:
20 minut

Pracovní list: Na tom pražským mostě

Pracovní list je určen žákům 1.–3. tříd. Děti budou potřebovat psací potřeby a pastelky. Seznámí se s písní Na tom pražským mostě.
Časová náročnost:
15 minut

Pracovní list: Přivítání jara

Pracovní list je určen žákům 2.–3. tříd. Žáci budou potřebovat psací potřeby a pastelky.
Časová náročnost:
20 minut

Pracovní list: Vítání jara

Pracovní list je určen žákům 2.–4. třídy. Žáci budou potřebovat pastelky. Zopakují si roční období a typické znaky jara.
Časová náročnost:
15 minut

Vybrané kapitoly

Jaro je tady!

Všechno, co jste chtěli vědět o jaru, máte zde na jednom místě. Ukážeme vám, co se děje v říši hmyzu, ptáků i rostlin. Také máme pár tipů na to, jak si jaro přinesete domů, a podíváme se, jak ho…

1. stupeň ZŠ
Jaro je tady!

ČT edu nejsou pouze videa

851

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání