Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
Jarní zpívání

Zpíváme si s jarem

Z přicházejícího jara má jeden takovou radost, až je mu z toho do zpěvu! Tak proč si nezazpívat a nepřivítat jaro, jak se patří? Máme pro vás pár tipů na jarní písničky a říkadla. A dokonce se naučíme vyrobit hudební nástroj, na který může hrát každý z vás! No, nedivte se, jaro si přece zaslouží důstojné přivítání. Souhlasíte?

jarni-zpivani

K písničkám a říkadlům připojíme také trochu pohybu, abychom se po zimě rozproudili i my. Zahrajeme si na kytičku, která roste a roste a otáčí se za sluníčkem. Vytrháme plevel a protáhneme si kořínky. Jak se to dělá? Pojďte se podívat a pak se s námi protáhněte a hurá do jara! 

Hýbánky: Na tom pražským mostě

08:46

Hýbánky: Na tom pražským mostě

Pojďte se s námi hýbat! V tomto díle Hýbánek s námi bude cvičit také květina. Naučíme se píseň Na tom pražským mostě a protáhneme si tělo, jako to dělají květiny. Vždyť nejen slunečnice otáčí se za sluncem!

UčíTelka (HV): Tanec kuřátek ve skořápce

06:23

UčíTelka (HV): Tanec kuřátek ve skořápce

Když děti učí telka! Při vítání jara s dětmi a Karolínou Řepovou propojíme říkadlo, píseň a poslech skladby Tanec kuřátek ve skořápce v jednu činnost. Hudbu doprovodíme pohybem a jaro tu bude dříve, než se nadějeme. My si ho totiž přivoláme!

UčíTelka (HV): Uvíjíme věneček

05:22

UčíTelka (HV): Uvíjíme věneček

Když děti učí telka! K jaru patří neodmyslitelně květiny a také mláďata. Zazpíváme si písničku o kytičkách, kterou doprovodíme pohybem, tedy uvineme z nich věneček a necháme je růst. Co se stane, když zafouká vítr? A co kuře? Může být kuře doma vyrobený rytmický hudební nástroj? Může! A jak to tedy zní, když se kuře raduje?

UčíTelka (HV): Vítání jara s písničkou

06:19

UčíTelka (HV): Vítání jara s písničkou

Když děti učí telka! Vítat jaro písničkou nás naučí Karolína Řepová. V minulém díle jsme vítali jaro říkadlem, nyní k němu ještě přidáme písničku, kterou si procvičíme. Ale to není všechno. Vyrobíme si vlastní perkusní hudební nástroj! Jak na to? To vám ukážeme. Vše doprovodíme pohybem a určitě budeme mít dobrou náladu.

UčíTelka (HV): Vítání jara s říkadlem

05:10

UčíTelka (HV): Vítání jara s říkadlem

Když děti učí telka! Těšíte se na jaro? My také! Zkusíme ho přivítat. S Karolínou Řepovou ho budeme vítat říkadlem, které doprovodíme "hrou na svoje tělo". Pomůže nám lépe si zapamatovat slova.

Probíhá načítání