Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Halloween ve světě: Svátek, který je tu odnepaměti

Jak se svátek Halloween, tedy Předvečer všech svatých, slaví ve světě? Proč je to magická noc a jak souvisí s Kelty? A proč se děti převlékají za strašidla? Kde všude se 31. října připomínají naši zemřelí předkové? Kolik se v Americe prodá na Halloween sladkostí? Kdo je Bloody Mary? A jak se vyvolává její duch? Tohle všechno a ještě mnohem více se dozvíte.

Halloween ve světě

Nejtěžší na našem tématu bude najít odpověď na otázku, od kdy se vlastně Halloween slaví. To s jistotou nikdo neví, nejvíce stop ale vede až ke starým Keltům. Během Halloweenu se otevírají hranice mezi světem živých a mrtvých. A jak souvisí s našimi Dušičkami neboli Památkou zesnulých? Vysvětlíme. Vydáme se také po stopách pražských strašidel a zjistíme, že více než strašidelná jsou spíše úsměvná a poetická.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Halloween II

V pracovním listu si děti procvičí, co se ve videu dozvěděly o Halloweenu – v jakých zemích se slaví, jaké tradice se dodržují a odkud svátek pochází. U odpovědí a, b, c, d je správná jedna, ale i více odpovědí. Vhodné pro starší děti. Z pomůcek potřebují pouze tužku.
Časová náročnost:
20 minut

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání