Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

O ptačích rodičích a dětech

To, že vajíčko je jedním ze symbolů jara, není náhoda. A nebude to trvat dlouho a pípání a štěbetání se začne ozývat ze všech hnízd po celé republice. Jak to ti ptáci dělají, že dokáží nakrmit tolik hladových krků? No, musejí se pěkně otáčet. Pojďte s námi nakouknout do života ptačích rodinek a jejich mláďat.

Frnk z hnízda

Malé, ale věčně hladové zobáčky co neustále pípají a pípají. I tak vypadá jaro. Ať už u čápů, vlaštovek či špačků, scénář je všude stejný. Hlavním úkolem jejich rodičů je sehnat co nejvíc potravy, aby ptáčata pěkně sílila a rostla. Musí se totiž pořádně připravit na den, kdy poprvé vyletí z hnízda. A to je v životě každého ptáčka důležitý den. Proč? V naší hře Frnkni z hnízda si i vy můžete vyzkoušet, že naučit se létat není žádná legrace. A jak jste si rozšířili vědomosti o životě ptactva, si zase ověříte v pracovních listech. Můžete se také vypravit pozorovat ptáčky do lesa s pracovním listem od státního podniku Vojenské lesy a statky ČR.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Péče o mláďata

Tento pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ ověří vaše znalosti o tom, jak se špaček, čáp a poštolka starají o svá mláďata. Pokud nevíte, pusťte si video, kde najdete nápovědu!

Pracovní list: Čapí a špaččí potrava

Tento pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ ověří vaše znalosti o potravě špačka a čápa. Poznáte rostliny a živočichy na obrázku? Pokud budete potřebovat poradit, pusťte si k vyplňování pracovního listu video!

Pracovní list: Jarní vycházka do lesa I

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Vezme vás na jarní procházku do lesa, kde se dozvíte spoustu nového o ptácích. Zdroj: Vojenské lesy a statky dětem - www.deti.vls.cz, autor Vojenské lesy a statky ČR, s.p.

Hra: Frnkni z hnízda

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání